skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Çankaya Kreşleri 260 Personeliyle Çocukları Bekliyor

Hizmet kalitesi ve çağdaş eğitimle ebeveynlerden yoğun ilgi gören Çankaya Belediyesi’nin kreşleri, 19 Eylül’de kapılarını açıyor. Eğitime gösterdiği hassasiyeti her alanda hissettiren Çankaya Belediyesi’nin 11 kreşinde, 260 personel görev yapıyor. Kreşler, verilen eğitim ve kadının istihdama katılabilmesi açısından da dikkat çekiyor.

Çocukların okul öncesi eğitimlerine yönelik, Türkiye’de yerel yönetimler arasında semtlere yaygınlığı ve kapasite büyüklüğü olarak önemli bir hizmet veren Çankaya Belediyesi, 2016-2017 eğitim yılına 11 kreşinde 260 personeliyle giriyor. 19 Eylül’de eğitime başlayacak kreşlerde öğrencilere hizmet veren personelin tamamı alanında uzman. Kreşlerde 60 öğretmen, 61 öğretmen yardımcısı, 14 branş öğretmeni ve 125 destek personeli görev yapıyor. Çankaya Belediyesi’nin kreşleri, kadının istihdama özgürce katılabilmesi açısından da büyük önem taşıyor. Kreşlerde, her yıl yaklaşık 1500 çocuk eğitim alıyor.

Çankaya kreşlerinde, çocuğun sosyal ve duygusal gelişimini destekleyerek, yetişkinlik döneminde üretici ve verimli olmasını sağlamayı hedefleyen okul öncesi eğitim kapsamında spor, resim, seramik, müzik alanlarında da eğitim veriliyor.

KREŞLERDE PSİKOLOG DA GÖREV YAPIYOR

Çocuklara yeni fikirler keşfetme, sorun çözme becerileri, dil ve kavramlar geliştirme ve genişletmeye yönelik eğitimlerin verildiği kreşlerde, psikolojik destek de veriliyor. Çocukların gelişimlerini, davranışlarını ve davranış değişiklilerini gözlemleyen öğretmenler ile evdeki davranışlarını gözlemleyen ebeveynlerin görüşmeleri sonucuyla ihtiyaç duyulduğunda, Belediye bünyesinde görev yapan psikologlarla görüşme sağlanıyor.

“EN İYİ YATIRIM İNSANA YAPILAN YATIRIMDIR”

Çocukların çağdaş eğitim almalarını, bedensel ve zihinsel gelişimlerini sağlamak için kreşlerde verilen okul öncesi eğitime özen gösterdiklerini belirten Alper Taşdelen, “Hem geçmişe iyi bir iz bırakmak hem de güzel bir gelecek inşa etmek için çocuklarımızın iyi eğitim almalarını sağlamaya çalışıyoruz. Bizim anlayışımıza göre en iyi yatırım insana yapılan yatırımdır. Belediye olarak çocuklarımızın düşünen, üreten, sorgulayan, bireyler olarak geleceğe sağlıkla yürüyebilmelerini amaçlıyoruz. Yetişkin insanlar olduklarında ülkemizin kalkınmasına ve gelişmesine katkıda bulunabilmeleri için biz de bugün kendilerine tüm imkanlarımızla katkı sunmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Back To Top