skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Çankaya Pekin Arası Bağlar Güçleniyor

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in katılımıyla gerçekleştirilen Çin Halk Cumhuriyeti başkenti Pekin’in merkez ilçelerinden Dongcheng ile gerçekleştirilen Kardeş Şehir Anlaşmasının ilk icraatları için karşılıklı müzakereler başlıyor.

Çankaya Belediyesi, Çin Halk Cumhuriyeti’nin başkenti Pekin’in merkez ilçelerinden olan Dongcheng ile yapılan Kardeş Şehir Anlaşması kapsamında teknik ve sosyal anlamda işbirliğine başlıyor. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in gerçekleştirdiği ziyaret ile yapılan Kardeş Kent Anlaşmasının ilk icraatları için görüşmeler 20-23 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Dongcheng 41 bin 84 km karelik alanda, 17 alt bölge ve 187 komüne sahip. Dongcheng, başkent Pekin’in merkezi olması; siyasete, ticari faaliyetlere ve kültürel etkinliklere ev sahipliği yapması açısından Çankaya ile benzer özellikler taşımasının, iki belediye arasındaki işbirliğine olumlu yansıması bekleniyor.

5. Pekin Wangfujing Uluslararası Marka Festivali ve Dongcheng Belediyesi Kardeş Kentler Buluşması adı altında gerçekleştirilecek etkinlik 20-23 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Bu etkinlikte, Kardeş Kentler Buluşuyor oturumunda, Belediyemiz, Çin, Güney Kore, Peru, Belarus ve Malta’dan kent ve belediyelerin yer aldığı panelde bildiri sunarak, “Yeni Nesil Belediyecilik” kavramı ve “Sağlıklı Kent Çankaya” üzerine bir sunum gerçekleştirecek.

Back To Top