skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

2014 yılından bu yana Çankaya’da bir ilki gerçekleştirerek her Ramazan’da 5 farklı bölgeye iftar çadırları kuran Çankaya Belediyesi, bu Ramazan’da 152 bin vatandaşı kardeşlik sofralarında ağırladı.

Alper Taşdelen: “Belediye halkının yanındaysa gerçek anlamda belediyedir. Bu Ramazan’da paylaşma, dayanışma, birlik ve beraberliği hep birlikte yaşadık. İnancı kökeni, siyasi görüşü ne olursa olsun tüm halkımıza eşit hizmet verdik”

Çankaya Belediyesi, 2014 yılından beri kurduğu iftar çadırlarında bu yıl da binlerce vatandaşı kardeşlik sofralarında ağırladı. Ramazan başladığında Cebeci, Esat, Türközü, Öveçler ve Cevizlidere’de kurduğu çadırlarda 4 bin 500 vatandaşı kardeşlik soflarında buluşturmayı planlayan Belediye, gösterilen yoğun ilgi dolayısıyla bu sayıyı artırarak bir ayda 152 bine ulaştı. Sivil toplum kuruluşlarına da iftar daveti düzenleyen Çankaya Belediyesi, Çankayalı muhtarları, engelli örgütlerini, Ankara’da yaşayan Kahramanmaraş, Düzce, Niğde, Konya, Ordu, Yozgat, Kırşehir ve Çerkes dernekleri ile Çankaya Kaymakamlığı ortaklığında organize ettiği iftarda şehit ailelerini ve gazileri de konuk etti.

ÜLKEDE DİRLİK VE BİRLİK TEMENNİSİ

İftar çadırlarının her akşam dolup taşmasından mutlu olduklarını belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Ramazan ayının paylaşma, dayanışma, birlik ve beraberlik ayı olduğunu söyledi. Hizmette hiçbir ayırım yapmadıklarını, inancı, kökeni, siyasi görüşü ne olursa olsun halka eşitlik anlayışıyla dokunduklarının altını çizen Alper Taşdelen, “Acıda sevinçte bir arada olmak, birlik olmak her şeyden önce insani görevimizdir. Belediye halkının yanındaysa gerçek anlamda belediyedir. Bu Ramazan’da da paylaşma, dayanışma, birlik ve beraberliği hep birlikte yaşadık. Güzel ülkemizde nice Ramazanları hep birlikte yaşamaya devam edeceğiz. Dileğim ülkemizde dirliğin, birliğin, paylaşmanın, yardımlaşmanın, dayanışmanın bozulmadan tam tersi artarak sürmesi ve huzur içinde yaşamaktır. 1 milyon Çankayalının tümünü kucaklıyor, bereketli sofralarımızın daha da büyümesini temenni ediyorum” diye konuştu.

ÇAYED YARIM ELMA’DAN 2500 GIDA KOLİSİ

Çankaya Belediyesinin tarihinde bir ilk olarak hayata geçirdiği ve 2014 yılında başlatılan uygulama ile bugüne kadar 430 bin Çankayalı iftar sofralarında buluştu. Bu yıl Esat, Cebeci, Türközü, Cevizlidere ve Öveçlerde kurulan 5 çadırda 152 bin Çankayalı ağırlandı.

Çankaya Yardımlaşma ve Ekonomik Dayanışma Derneği ÇAYED – Yarım Elma da Ramazan boyunca ihtiyaç sahibi ailelere yaklaşık 2 bin 500 gıda kolisi dağıttı.

Back To Top