skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Çankaya Sağlıkta Sınıf Atladı

Çankaya Belediyesi, 2002 yılından beri parçası olduğu Avrupa Sağlıklı Kentler Ağı’nın 2020 hedeflerini kapsayan 6. Faz’ına kabul edilen 12 belediyeden biri oldu.

Halk sağlığı alanında sunduğu ilerici hizmetleri sağlıklı kent alanındaki projelerle birleştiren Çankaya Belediyesi, “Doğal Biyolojik Gölet/Çansera Park Projesi ile Sağlıklı Kentler Birliği’nin 2015 yılı Sağlıklı Kentler En İyi Uygulama Ödülleri’nde Jüri Özel Ödülü’ne layık görülmüştü.

Dünya Sağlık Örgütü  (DSÖ) Avrupa Bölge Ofisi’nin 1986 yılında yerel düzeyde ‘herkes için sağlık’ politikasını gündeme alması ile başlayan Sağlıklı Kentler Projesi’ne üye ilk beş Türk belediyesinden biri olan Çankaya Belediyesi, 2016 – 2020 yıllarını kapsayan 6. Faz’a kabul edildi.

Avrupa’da 1400’den fazla kentin üye olduğu ve iyi deneyimlerin paylaşılarak işbirliği projelerinin hayata geçirildiği bir platform haline gelen DSÖ Avrupa Sağlıklı Kentler Ağı’nın 6. Faz’ına kabul edilen 12 Türk belediyesinden biri olan Çankaya Belediyesi, 6. Faz’ın kapsadığı sorumluluklar için çalışmalarını geçtiğimiz yıl başlatmıştı.

Back To Top