skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü, Türkiye Görme Engelliler Kulüpler ve Ferdi Satranç Şampiyonası’nda hem takım hem de ferdi yarışlarda şampiyon oldu.

Çankaya Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü (Çankaya GESK), başarılarına yeni başarılar ekliyor. Atletizm, halter, futbol branşlarında Olimpiyat, Dünya, Avrupa ve Türkiye dereceleri elde ederek pek çok başarıya imza atan Kulüp, şimdi de Türkiye satranç şampiyonu oldu. Çankaya GESK, 22-27 Ocak 2017 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen Türkiye Görme Engelliler Kulüpler ve Ferdi Satranç Şampiyonası’nda takım ve ferdi yarışlarda Türkiye Şampiyonluğu elde etti.

Geçtiğimiz yıl da şampiyon olan Çankaya GESK’in sporcularından Ünal Dönmez genel kategorisinde, Süleyman Saltık gençler kategorisinde 9’da 9 yaparak Türkiye Şampiyonu oldu. Şampiyonada takım halinde de yarışan Çankaya GESK, Türkiye şampiyonu oldu. 100’e yakın kulübün katıldığı Satranç Şampiyonası’na sporcular; Ünal Dönmez, Süleyman Saltık, Şefik Karaköseli, İsmail Demirel ve Merve Akbulut ile katılan Çankaya GESK, toplamda 38,5 puan alarak adını zirveye yazdırdı.

Back To Top