skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 102. Yıldönümünde Çankaya’yı bayraklarla donatan Çankaya Belediyesi, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Mehmetçiğe saygı duruşunda bulunuyor.

Belediye, Çanakkale Zaferi’nin konu edildiği “Ah Bir Ataş Ver” isimli müzikal anlatıyı da ücretsiz olarak Ankaralılarla buluşturuyor.

Çankaya Belediyesi, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü kapsamında, Çankaya’nın dört bir yanını “Bu Vatan İçin Hepimizin Yüreği Çanakkale” yazılı afişlerle donattı. Belediye, zaferin 102. Yıldönümünde, Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Mehmetçiğe saygı duruşunda bulunuyor.

“AH BİR ATAŞ VER”

Çankaya Belediyesi, anma etkinlikleri kapsamında Yılmaz Güney Sahnesi’nde Devlet Opera ve Balesi sanatçılarının hazırladığı “Ah Bir Ataş Ver” müzikal anlatısını Ankaralılarla buluşturuyor.

Başkentliler, opera sanatçıları Görkem Ezgi Yıldırım, Aykut Çınar ve Mehmet Yılmaz’ın seslerinden, Türk Milleti’nin yeniden varoluşunun öncü zaferi Çanakkale Savaşı’nın hikayelerini dinleme imkanı bulacak. Sanatçı ve yönetmen Murat Atak’ın sahnelediği müzikli gösteride, 275 kiloluk top mermisini tek başına kaldıran efsane onbaşı Koca Seyit’ten, 1953 yılında tatbikattan dönerken Çanakkale Boğazı’nda batan ve 81 Mehmetçiğe mezar olan Dumlupınar Denizaltısına hikayeler, “Ah Bir Ataş Ver” türküsü ile anlatılacak.

Back To Top