skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesi Kadın Danışma Merkezi, yılın ilk altı ayında, şiddete uğrayan, yasal haklarını öğrenmek isteyen, psikolojik desteğe ihtiyaç duyan 221 kadına destek verdi.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen: “Şiddete uğrayan ve uğrama riski olan kadınlara hukuki ve sosyal destek veriyoruz. Kadın Sığınmaevimize yerleşen kadınlarımızın meslek sahibi olarak istihdama katılmalarını, güçlenmelerini sağlıyoruz”

Toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamaya yönelik çalışmalarıyla yerel yönetimlere rol model olan Çankaya Belediyesi, yılın ilk altı ayında, şiddete uğrayan, yasal haklarını öğrenmek isteyen, psikolojik desteğe ihtiyaç duyan 221 kadına destek verdi.

Çankaya Belediyesi Kadın Danışma Merkezi’ne (458 89 00 / 1154) telefonla ulaşan 132 kadının yanı sıra yüz yüze başvuran 80 kadına danışmanlık hizmeti veren Çankaya Belediyesi, 9 kadının da sığınmaevine yerleştirilmesini sağladı.

Kadın sığınmaevinde kalan kadın ve çocukların ihtiyaçlarını karşılamak üzere çeşitli sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği içinde olan Merkez, sığınmaevinde kalan çocuklar için sosyal organizasyonların yanı sıra sığınmaevi elişi atölyesinde kullanılmak üzere kumaş ve dikiş makinesi bağışı sağladı.

“Toplumsal Cinsiyet ve Ayrımcılık”, “İkincil Travma ve Süpervizyon” gibi konularda düzenlenen eğitimlere de katılan Kadın Danışma Merkezi, ihtiyacı olan kadınları Ankara Barosu Gelincik Merkezi ve Adli Yardım Barosu ile görüşmeler yapmaya yönlendirdi. Merkez, kadınları istihdamda yer alabilmeleri için düzenlenen kurslara ilişkin de bilgilendirdi.

“ŞİDDETİN OLMADIĞI BİR YAŞAM İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, şiddetin olmadığı bir yaşam için çalıştıklarını vurgulayarak, “Ancak şiddete uğrayan ve uğrama riski olan kadınlara hukuki ve sosyal destek veriyoruz. Kadın Sığınmaevimize yerleşen kadınlarımızın meslek sahibi olarak istihdama katılmalarını, güçlenmelerini sağlıyoruz” dedi.

Kadınlara ve onlarla birlikte kalan çocuklarına, konser, sergi, gezi, tiyatro gibi sosyal etkinlikler de düzenlediklerini belirten Başkan Taşdelen, çocuklara yönelik bakım ve eğitim desteği de sağladıklarını ifade etti.

Back To Top