skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesi, yaz aylarının getirdiği kuru ve tozlu çevre koşullarını iyileştirmek için cadde ve sokaklarda yıkama yoluyla temizlik çalışması yapıyor. Belediye ekipleri günlük temizlik çalışmalarının yanı sıra birçok sokakta da detaylı temizlik yapıyor.

Çankaya Belediyesi, günlük rutin temizlik çalışmalarının ötesine geçiyor. Düzenli olarak toplanan çöplerin, pazaryeri temizliğinin ve ibadethane temizliğinin yanı sıra bazı sokak, cadde ve kaldırımlar ise yıkanarak temizleniyor.

Hafta boyu sürdürülen yıkama çalışmaları ile Sakarya Yaya Bölgesi, Ziya Gökalp, Tunalı Hilmi, Arjantin, Necatibey, İzmir, Yüksel, Esat, Gençlik, Mithatpaşa, Tuna, Nusret Fişek, Milli Müdafaa, Meşrutiyet, Nenehatun, Reşit Galip, Tahran Caddeleri ile Bahçeli 7, 3 ve 1. caddeler temizleniyor.

NÜFUS YOĞUNLUĞUNUN OLDUĞU BÖLGELER ÖNCELİKLİ

Kızılay bölgesi ile ilçenin nüfus yoğunluğu fazla olan bölgelerdeki sokaklarda da yıkama çalışmaları yapan Belediye ekipleri, Yenişehir Pazarının yanı sıra Konur, Karanfil gibi yaya bölgelerini de düzenli olarak yıkayarak temizliyor.

Ayrıca, çöp konteynerleri ve merdivenli yollarda da yapılan temizlik, ilçedeki heykellere kadar uzanıyor.

Back To Top