skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Çankaya Sokaklarında Renkli Desenli Kaldırım

Çankaya Belediyesi estetik görünüşü ve dayanıklılığı ile vatandaşların da beğenisini kazanan renkli desenli asfalt kaldırım uygulamasını yaygınlaştırmak için bu sene de çalışmalarına devam ediyor.

2014 -15 yılları arasında ilçe sokaklarına 269 bin metrekare renkli desenli asfalt kaldırım döşeyen Belediye, 2016 sezonunda 207 bin metrekare kaldırım döşeyecek.

Çankaya Belediyesi dayanıklılığı ve uzun ömürlü olması nedeniyle tercih edilen ve Çankaya Kaldırımı ile marka haline gelen renkli desenli asfalt kaldırım uygulamasını tüm ilçede yaygınlaştırmaya devam ediyor.

Renkli desenli asfalt kaldırım çalışmalarına geçen sene olduğu gibi bu sene de hız veren Çankaya Belediyesi, 269 bin metrekare renkli desenli asfalt kaldırım ile donattığı sokaklarda 2016 yılı itibariyle 207 bin metrekare kaldırım döşemeyi hedefliyor.

İlçede yer alan 124 mahallenin büyük bir bölümünde renkli desenli asfalt kaldırım uygulamasını hayata geçiren Çankaya Belediyesi bu sene 4 bölgede 157 bin metrekare kaldırım ile bölge parklarında 50 bin metrekare desenli kaldırım olmak üzere toplamda 207 bin metrekare renkli desenli asfalt kaldırımı Çankaya sokaklarına serecek.

Zamanın şartlarına göre eskiyen ve yıpranan kaldırımları en az 20 sene dayanabilen renkli desenli asfalt kaldırımlarla değiştiren Çankaya Belediyesi bu seneki ilk çalışmasını Ayrancı bölgesinde başlattı.

Back To Top