skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü önemli bir rekora imza atarak arka arkaya 7. kez Türkcell Sesi Görenler B1 Hiç Görmeyenler Futbol Deplasmanlı Süper 1. Ligini şampiyon olarak tamamladı.

Çankaya Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü (Çankaya GESK) önemli bir rekora daha imza attı. Çankaya GESK, arka arkaya 7. kez Türkcell Sesi Görenler B1 Hiç Görmeyenler Futbol Deplasmanlı Süper 1. Ligini şampiyon olarak tamamladı.

Görme engelliler futbolunda rakipsiz lider konumuna gelen Çankaya Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü, ligi yine şampiyon olarak tamamladı. Türkcell Sesi Görenler B1 Hiç Görmeyenler Futbol Deplasmanlı Süper 1. Liginin son maçında TURGED Sporu kendi sahası olan Ahlatlıbel Atatürk Parkı ve Spor Tesislerinde konuk etti. Çankaya, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya’nın başlama vuruşuyla başlayan maçtan 1-0’lık skorla galip olarak ayrıldı. Haftalar önce şampiyonluğu garantileyen Çankaya Belediyesi sporcuları, galibiyetle tamamladıkları son maçlarında kupayı 7’nci kez kaldırdılar.

KUPA FUTBOLCULARIN ELLERİNDE

Maçın ardından kupa töreni düzenlendi. Şampiyon takımın sporcularına kupayı, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Hasan Sayyıdan ve Türkiye Futbol Federasyonu Engelliler Koordinasyon Kurulu Başkanı Ömer Gürsoy birlikte verdiler.

Çankaya Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü Sporcuları, 14 hafta süren ligi lider olarak tamamlamalarının ardından şampiyonluk yemeğinde Çankaya Belediyesi Başkan Yardımcısı Gülsün Bor Güner ile bir araya geldiler. Güner, gurur yaşattıklarını ifade ettiği Kulüp yönetici ve sporcularını kutlayarak teşekkür plaketi takdim etti.

Back To Top