skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesi Zabıtası, Kurban Bayramı dolayısıyla yoğun geçen Ağustos ayında aralıksız çalışarak ilçe sakinlerinin sağlıklı gıda ürünleri ve ortamlara ulaşmasını sağladı.

Çankaya Zabıtası, halk sağlığını tehdit edenlere karşı yürüttüğü mücadeleyi kurban bayramı öncesinde artan yoğunluğa rağmen sürdürerek çok sayıda olumsuzluğa müdahale etti. Vatandaşlardan gelen 1216 şikayeti değerlendirerek kurallara aykırı davrananlara karşı önlem alan Çankaya Zabıtası, İlçe Emniyet Müdürlüğü ile birlikte gerçekleştirilen operasyonlarda tutulan 89 evrağı da Encümen’e sevk etti.

Seyyar satıcılarla mücadeleden esnafın usulsüz kullanımına, pazar denetimlerinden dilencilerle mücadeleye, gıda denetimlerinden zamansız çöp çıkaranlara dek geniş bir yelpazede faaliyet yürüten Çankaya Zabıtası, Ağustos ayı içerisinde ilçe genelinde çok sayıda denetim gerçekleştirdi. Seyyar satıcılıkta kullanılan 29 araca müdahale eden Çankaya Zabıtası 26’sını otoparka çekerken, 36 megafon ve teraziye de el koydu. Kent merkezinde 139 dilenciye de müdahale eden ekipler, kaldırım işgali yapan tabela ve bez afiş benzeri 984 materyale el koydu.

ÇANKAYALILARIN SAĞLIĞI İÇİN GECE GÜNDÜZ DENETİM

Kent halkının ihtiyaçlarını ekonomik ve sağlıklı bir şekilde karşılayabilmeleri için aralıksız çalışan Çankaya Zabıtası, 2018’in ilk 8 ayında 779 Pazar esnafı denetimi gerçekleştirirken, 2486 seyyar satıcı hakkında da işlem yaptı. Tüketicinin yanı sıra esnafın da bilinçlendirilmesi gerektiğine inanan Çankaya Zabıtası, periyodik esnaf bilgilendirme toplantıları düzenlerken yine 8 ayda 10454 esnaf denetimi gerçekleştirdi.

Back To Top