skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesi evsahipliğinde Dostluk ve Dayanışma Futbol Turnuvası ile başlayan Afrika Günü etkinlikleri Zafer Park’ta ağaç dikimi ile sona erdi.

Çankaya Belediyesi evsahipliğinde Şenol Güneş Spor Tesisi’nde Dostluk ve Dayanışma Futbol Turnuvası ile başlayan Afrika Günü etkinlikleri, kuruluş yıldönümünü Afrika Birliği üye ülke büyükelçilerince Zafer Park’ta gerçekleştirilen ağaç dikimi ile sona erdi.

Afrika Birliğinin 56. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında sabah saatlerinde İsmet İnönü Parkı’nda bir araya gelen Afrikalı büyükelçi ve misyon şefleri, eşleri ve çocukları ile yaptıkları sağlık yürüyüşünün ardından Zafer Park’ta 35 ağaç dikti.

Afrika Birliği Dönem Sözcüsü, Cibuti’nin Ankara Büyükelçisi Aden Houssein Abdillahi; kıtada barış ve demokrasinin geliştirilmesi, istikrarın korunması, sosyal ve ekonomik bütünleşmenin sağlanması için kurulan Birliğin kuruluş yıldönümü etkinliklerini ağaç dikimi ile taçlandırdıklarını söyledi. Türkiye ve Afrika dostluğuna vurgu yapan Büyükelçi Abdillahi, Afrika Günü kutlamalarına verdiği destekten dolayı Çankaya Belediyesi’ne teşekkür etti.

Back To Top