skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesi daha yeşil bir Çankaya için ağaçlandırma seferberliğini sürdürüyor. Çevre Koruma Dergisi ile işbirliği yürüten Belediye, ‘Çocuklarımıza Bırakacağımız En Güzel Miras Ağaçtır’ sloganıyla 1700 ağacı Yaşamkent’te toprakla buluşturdu. 

Çankaya Belediyesinin Çevre Koruma Dergisi ile işbirliği halinde yürüttüğü ağaçlandırma seferberliği sürerken ilçede yer alan okullarda eğitim gören öğrenciler de ağaç dikimine katıldı.

Ağaç dikimine Çankaya Belediyesi Başkan Yardımcısı Anıl Sevinç, Çevre Koruma Dergisi Genel Müdürü Ayhan Tokuştepe, Dost Koleji, ABC Koleji, Mektebim Okulları ile Gazi Üniversitesi Vakfı Özel Okulları öğrencileri ve öğretmenleri katıldı.

Çankaya Belediyesinin daha yeşil Çankaya için çeşitli kuruluşlarla işbirliği halinde sürdürdüğü ağaçlandırma çalışmalarına katılan 600’a yakın öğrenci, keyifli zaman geçirirken geleceğe de dikili bir ağaç bırakmanın mutluluğunu yaşadı.

Yaşamkent Mahallesi’nde 8 bin 176 metrekare alan üzerinde gerçekleşen ağaçlandırma çalışmasının sonunda Çevre Koruma Dergisi Genel Müdürü Ayhan Tokuştepe, öğrencilere sertifika dağıtırken Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Anıl Sevinç ve çalışanlara da katkılarından dolayı plaket sundu.

Back To Top