skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Çankaya’da Asfalt Sezonu Bitmiyor

Asfalt sezonunun sonu yaklaşırken Çankaya Belediyesi ekipleri kentin dört bir yanında çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler bu hafta İncesu, Ayrancı, Huzur ve Mustafa Kemal Mahallelerinde asfalt çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Çankaya Belediyesi Ekim ayının son haftasında asfalt ve renkli-desenli asfalt kaldırım çalışmalarını hızlandırdı. Bu yılki 200 bin ton asfalt yenileme hedefine yaklaşan ekipler, ilçenin dört bir yanında çalışmalarını gece gündüz sürdürüyor. Asfalt sezonu sona yaklaşırken, Çankaya Belediyesi Ekim ayının son haftasında ilk olarak İncesu Mahallesi’nde bulunan Mohaç İlkokulu’nun tüm bahçe alanını asfaltladı. Ekipler asfalt çalışmasının yanı sıra okulun spor alanı ile basketbol potalarını da yeniledi.

KUZGUN SOKAK TAMAM

Ekim ayı boyunca Ayrancı semtini baştan aşağıya yenileyen Çankaya Belediyesi, son olarak ilçenin en uzun sokaklarından biri olan Kuzgun Sokak’taki tam kaplama asfalt çalışmalarını tamamladı. Ekipler Kuzgun Sokak’taki renkli-desenli asfalt kaldırım ve tam kaplama asfalt çalışmasını eş zamanlı yürütüyor.

Kuzgun Sokak’ın yanı sıra Elçi, Tirebolu, Tomurcuk, Alidede, Ömür, Yazanlar sokaklarda çalışmalarını tamamlayan ekipler aynı anda Huzur ve Mustafa Kemal mahallerinde de asfalt serimini sürdürüyor.

ASFALT SORUNU BİTİYOR

Sezon başında asfalt sorunu olmayan bir ilçe için kollarını sıvayan Çankaya, bu sezon koyduğu 200 bin ton asfalt hedefine ulaşmak üzere. Asfaltta tam kaplama, onarım ve yama çalışmalarının yanı sıra renkli desenli kaldırım çalışmalarını da sürdüren Çankaya Belediyesi, ilçede yer alan 124 mahallenin 110’unda tam kaplama, onarım ve yama çalışmalarını Kasım ayı sonuna kadar tamamlayacak.

Back To Top