skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesinin yaşlı nüfusa yönelik sosyal imkanlar sunduğu Baharevleri, sene başından bu yana 30 bin 625 vatandaşı ağırladı.

Başkan Alper Taşdelen ilk döneminde baharevi sayısını 7’ye çıkaran Çankaya Belediyesi, Ayrancı, Cebeci, Oran, Sokullu, Mutlukent, 100. Yıl ve Esat Baharevlerinde özel günlerden gündelik konular ve sağlıkla ilgili seminerlere, konser ve gezilerden film gösterimlerine, pek çok etkinlikle vatandaşları buluşturdu. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, yeni dönemde 5 baharevi daha açacaklarını açıkladı.

Çankaya Belediyesinin Ayrancı, Cebeci, Oran, Sokullu, Mutlukent,100. Yıl ve Esat semtlerinde hizmet verdiği Baharevleri, yaşlı nüfusu akranlarıyla bir araya getiriyor. Birbirleriyle sohbet edip hoşça vakit geçirebilme imkanı bulan vatandaşlar, baharevlerinin kendileri için ikinci bahar anlamını taşıdığını belirtiyor. Kültür, sanat ve farkındalık amaçlı çeşitli etkinliklerin düzenlendiği Baharevlerinde, konusunda uzman kişiler tarafından kişisel gelişim ve sağlık konularına ilişkin eğitim ve seminerler ile güncel olaylara ilişkin farkındalık toplantıları yapılıyor. Geçen yıla göre daha fazla ilgi gören Baharevleri sene başından bu yana 30 bin 625 vatandaşı konuk etti.

5 YENİ BAHAREVİNDE İKİNCİ BAHAR

Yaşlı vatandaşların akranlarıyla vakit geçirmelerine olanak sağlayan baharevlerinin yoğun talep gördüğünü ve yılda 65 bin kişiden fazla vatandaşı konuk ettiklerini belirten Taşdelen, “Ayrancı, Cebeci, Oran, Sokullu, Mutlukent,100. Yıl ve Esat semtlerinde hizmet verdiğimiz Baharevlerine yeni dönemde 5 Baharevi daha ekleyeceğiz. Yaşlı nüfusu akranlarıyla bir araya getirdiğimiz, kültür, sanat ve farkındalık amaçlı etkinliklerin yanı sıra kişisel gelişim ve sağlık konularına ilişkin eğitim ve seminer olanakları sunduğumuz Baharevlerini; Bahçelievler, Seyranbağları, Karapınar, Ata ve Kırkkonaklar’da açacağız” diye konuştu.

Çankaya Belediyesi Baharevleri, birinci basamak hemşirelik hizmetleri, fiziksel egzersiz ve dans dersleri, satranç, tavla gibi aktivitelerden yararlanma imkanı da sunuyor. Alzheimer, demans, geriatri, hipertansiyon, diyabet gibi sağlık konularında seminerlere de ev sahipliği yapan Baharevlerinde her yıl Dünya Sağlık Günü dolayısıyla ölçümler ve taramalar da yapılıyor.

Çankaya Belediyesi bünyesinde Ayrancı, Cebeci, Oran, Sokullu, Mutlukent,100. Yıl ve Esat Baharevi olarak hizmet veren sosyal mekanlar en çok; Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs, Kasım ve Aralık aylarında yoğun ilgi görüyor.

Back To Top