skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Karanfil-Konur Sokak ve Yüksel Caddesi esnafıyla bir araya geldi.

Ankara’daki bombalı saldırıların ardından ekonomik güçlükler yaşayan esnafı dinleyen Taşdelen, “Böyle bir ortamda işletmelerin nasıl ayakta kalabileceğini acilen ve birlikte düşünmeliyiz. Bugünlerin üstesinden gelmek durumundayız” diye konuştu.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Ankara’daki bombalı saldırıların ardından ekonomik sorunlar yaşayan Karanfil-Konur Sokak ve Yüksel Caddesi esnafıyla bir araya geldi. Patlamanın ardından Kızılay’ın çok sakin bir bölge haline geldiğini bu durumun esnafı olumsuz yönde etkilediğini belirten Taşdelen, “Sorunları birlikte aşmak için her türlü desteğe varım” dedi.

Bir kenti ayakta tutanın yaya bölgeleri olduğunu vurgulayan Taşdelen, “Cumhuriyet tarihinin en ağır krizini yaşıyoruz. Böyle bir ortamda işletmelerin nasıl ayakta kalabileceğini acilen ve birlikte düşünmeliyiz. Bugünlerin üstesinden gelmek durumundayız” diye konuştu.

SORUNLAR VE ÖNERİLER İÇİN KOMİSYON

Esnafın sorunları ve önerileri üzerinde çalışacağı bir komisyon oluşturmasını öneren Taşdelen, katılımcı belediyecilik anlayışları gereğince, esnafın görüş ve taleplerini dinlemeye, birlikte proje oluşturmaya hazır olduklarını vurguladı.

Toplantıda hazır bulunan Çankaya Belediyesi Başkan Yardımcısı Anıl Sevinç de, nezih ve güvenilir sokaklar yaratmak, eksiklikleri gidermek üzere çalıştıklarını belirterek, somut çözümler üreteceklerini belirtti.

Söz konusu yaya bölgesinin artık vakit geçirilen değil, bir an önce geçip gidilen bir yer halini aldığını belirten esnaf, Başkan Taşdelen’in önerisini çok değerli bulduklarını, kendi aralarında oluşturacakları komisyonla hemen çalışmaya başlayacaklarını ifade etti.

Back To Top