skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Çankaya’da Bir İlk Daha: Üç Yüzme Havuzu Geliyor

Çankaya Belediyesi, içinde özel rehabilitasyon havuzlarının da bulunduğu üç yarı olimpik havuz ve spor kompleksi projesini tamamladı.

Yüzme havuzlarının yanı sıra yoga, pilates, aerobik ve step alanları da bulunan ilk merkez, 2016’da Birlik Mahallesi’nde bulunan Lozan Park’ta hizmete girecek; diğerleri ise Dikmen ve Çiğdem mahallelerinde inşa edilecek.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’den Başkentlilere bir müjde daha. 2016’da hayata geçirilecek projelerle ilgili bilgi veren Başkan Taşdelen; Birlik, Dikmen ve Çiğdem mahallelerinde rehabilitasyon için özel havuzların da yer aldığı üç yarı – olimpik havuz yüzme tesisini hizmete açacaklarını söyledi.

“ÇANKAYA İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

2016’nın son 20 yılın en büyük yatırımlarının yapılacağı yıl olacağını söyleyen Taşdelen “Çankaya’da şimdiye kadar hiç yapılmamış bir projeyi daha hayata geçiriyoruz. İlk tesis Birlik Mahallesi’nde, Lozan Park içinde yapılacak ve bu yıl bitmeden hizmete açılacak.

Çiğdem ve Dikmen gibi merkezi bölgelere de gelecek yıl içinde bu spor tesislerimizi açacağız. Böylece önemli bir eksiği daha tamamlayacağız. Çankaya’yı proje anlamında da Mustafa Kemal Atatürk’e layık bir ilçe haline getireceğiz” dedi.

OLİMPİK STANDARTLAR

Projeleri tamamlanan üç merkez de olimpik standartlar ve kalitede inşa edilecek. İçinde bir adet 25 metre uzunluğunda altı kulvarlı yarı olimpik kapalı yüzme havuzu ve 25 metrekare rehabilite ve eğlence havuzu yer alacak tesislerde Çankayalılar için yoga, pilates, aerobik ve step alanları da bulunacak.

Back To Top