skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesi ve Çankaya Kaymakamlığının ortaklaşa düzenlediği iftar, gazi ve şehit ailelerini bir araya getirdi.

Çankaya Kaymakamı Kadir Çakır ve Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen,  ortaklaşa düzenlenen iftarda gaziler, şehit ve gazi yakınları ile bir araya geldi. Çankaya Müftüsü Hamdi Gevher’in duası ile başlayan iftarda şehitler dualarla anıldı.

İftar yemeğinin ardından davetlilere hitap eden Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Ramazanın birlik, beraberlik, paylaşma ve hoşgörü anlamına geldiğini dile getirerek, “Bu Ramazan’da sizlerle bir arada olmaktan büyük onur duyuyorum” dedi. Taşdelen, “Biz burada özgürce nefes alabiliyorsak, özgürce ibadetimizi yapabilip yaşayabiliyorsak bunun şehitlerimizin sayesinde olduğunu biliyoruz. Çanakkale ve Kurtuluş Savaşında verdiğimiz şehitlerimizden bugün terör saldırılarında hayatını kaybeden şehitlerimize dek tüm şehitlerimizin aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum. Mekanları cennet olsun. Tüm gazilerimize sağlıklı bir ömür diliyorum. Çankaya’da şehitlerimizin isimlerini parklarımızda, mekanlarımızda yaşatmaya devam edeceğimizi bilmenizi isterim” diye konuştu.
Devlet, millet ve toplum olarak gazilere ve şehitlere minnettar olduklarını ifade eden Çankaya Kaymakamı Kadir Çakır da  milli birlik ve beraberliğin şehitlerin ve gazilerin yüzü suyu hürmetine olduğunu söyledi. Gazi ve şehit ailelerinin kendileri için çok özel insanlar olduğunu belirten Çakır, “Allah sizden razı olsun” dedi. Çakır ayrıca, iftar daveti için Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’e teşekkür etti.

Çankaya Kaymakamı Kadir Çakır ve Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in ev sahipliğinde düzenlenen iftar davetine Çankaya İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Cüneyt Ağaça, Çankaya İlçe Emniyet Müdürü Serkan Karaman, Muharip Gaziler Derneği, Türkiye Şehit ve Gazi Aileleri Vakfı, 15 Temmuz Derneği yöneticileri üyeleri ve gazilerin yanı sıra şehit aileleri de katıldı.

Back To Top