skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Çankaya’da İftar Davetleri Sürüyor

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Vedat Dalokay Nikah Salonu’nda hafta sonu düzenlenen iftarda Konya ve Yozgatlılarla bir araya geldi.

Ramazan ayı Çankaya’ya bereketiyle geldi. Çankaya Belediyesi tarafından kurulan iftar çadırlarına her gün 4 binden fazla Başkentli orucunu açarken, Çankaya Belediyesi’nin sivil toplum kuruşlarıyla birlikte düzenlediği iftar davetleri de sürüyor. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Vedat Dalokay Nikah Salonu’nda geçtiğimiz cuma ve pazar günü düzenlenen iftar yemeklerinde Konya ve Yozgatlılarla bir araya geldi.

Konyalılar Derneği ve Yozgatlı Dernekler Federasyonu Yönetim Kurulu üyelerinin de katıldığı iftar yemeği öncesi söz alan Taşdelen, Ramazan Ayı’nın birlik ve dayanışma duygularının en yoğun yaşandığı ay olduğunu söyledi. İftara katılanların Ramazan ayını kutlayan Başkan Taşdelen “Çankaya Belediyesi olarak ihtiyaç sahibi herkesin, her kesimin yanındayız, hizmetindeyiz” dedi.

“BİRLİĞİMİZİ BOZMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ”

Birlik ve beraberliğin en yoğun, en güzel yaşandığı Ramazan ayında her gün gelen şehit haberleriyle yıkıldıklarını söyleyen Taşdelen, “Birliğimizi bozmaya kimsenin gücü yetmez. Çankaya Belediyesi olarak şehitlerimizin ismini Başkentte yaşatmayı sürdüreceğiz. Ramazan ayının hemen öncesinde Çankaya’daki en büyük parklarımızdan birini açtık. Bu parkımıza Şehit Pilot Kurmay Yüzbaşı Mustafa Tanış’ın adını verdik” dedi.

Çankaya Belediyesi olarak Ramazan’da yaptıkları çalışmaları da anlatan Başkan Taşdelen, “İhtiyaç sahibi Çankayalılara ulaşabilmek amacıyla dört ayrı bölgede iftar çadırı kurduk. Ramazan boyunca her gün yaklaşık 4 bin Çankayalıya iftar yemeği veriyoruz. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 120 binin üzerinde vatandaşımızla iftar soframızı paylaşacağız. İftar çadırları ve gıda yardımlarıyla Ramazan’ın ruhuna yakışır dayanışmayı ilçenin dört bir yanına ulaştıracağız” dedi.

Back To Top