skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Çankaya’da İlk Kutlama Çayyolu’nda Yapıldı

Cumhuriyetin kuruluşunun 93. Yıldönümü Çayyolu Atapark’ta düzenlenen törenle kutlandı. Törene, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen de katıldı.

Çankaya’da Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri ilk olarak sabah saatlerinde Çayyolu Atapark’ta yapıldı. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in yanı sıra birçok sivil toplum kuruluşunun katıldığı tören, yağmurlu havaya rağmen oldukça coşkulu geçti. İlk olarak, Çankaya Belediyesi, ADD Ümitköy Şubesi, Türkiye Emekli Subaylar Derneği, CHP Çayyolu Temsilciliği Atapark’ta bulunan Atatürk anıtına çelenk bıraktılar.

Çayyolu sakinleriyle Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatacağız. Hiç kimsenin gücü cumhuriyeti yıkmaya, ülkemizi bölmeye yetmeyecek. Bu ülke bize altın tepside sunulmadı. Bu ülke kurulurken nice şehitler verildi, çok bedeller ödendi. Biz bunun bilincindeyiz. Mustafa Kemal, memleketi kurarken ‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir’ dedi. Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Hayatta en hakiki mürşit ilimdir’. Aklı öne almayan, bilimin ışığını benimsemeyen yapıların sonunun ne olduğunu gördük. Eğer yanılmak istemiyorsanız, önderiniz Mustafa Kemal Atatürk olsun. Cumhuriyetimizi özgürlüklerle, demokrasiyle taçlandıracağız. Cumhuriyetçiler ve Atatürkçüler O’nun devrimlerine her zaman sahip çıkacak. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun” diye konuştu.

Back To Top