skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesinin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları Çayyolu Ata Park’ta düzenlenen törenle başladı.

Çankaya’da 19 Mayıs Bayramı kutlama etkinlikleri ilk olarak sabah saat 10.00’da Çayyolu Ata Park’ta yapıldı. Çankaya Belediyesi, Çayyolu Platformu, Atatürkçüler Derneği, Çayyolu CHP temsilciliği tarafından Atatürk anıtına çelenk bırakma töreniyle başlayan etkinlik, bandolu yürüyüşle sona erdi.

Gençlik adına törende konuşan Işıkhan Kaya, bu 19 Mayıs’ta Atatürk’ü anma kısmının daha çok önem çektiğine dikkat çekerek, “Atatürk’ün manevi şahsiyetine, ilke ve değerlerine saldırıların giderek arttığı bir dönemde gençlik Atatürk’ü daha çok anmak ve anlamak durumundadır” diye konuştu.

Birçok sivil toplum kuruluşunun ve çok sayıda Çayyolu sakininin katıldığı tören, yağmurlu havaya rağmen oldukça coşkulu geçti. Törene Çankaya Belediye Başkan Yardımcıları Anıl Sevinç ve Yasemin Asil, CHP Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli’nin yanı sıra çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi de katıldı.

Back To Top