skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesi Ankara Kadın Ressamlar Derneği’nin “49. Yıl Geleneksel Sergisi”ne ev sahipliği yapıyor. Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde düzenlenen serginin açılışına Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen de katıldı.

Çankaya Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında ise Şükriye Tutkun Konseri ve Deniz Çakır ile Derya Alabora’nın sahnelediği “Beyaz” adlı oyunu Başkentlilerle buluşturdu.

Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi, Ankara Kadın Ressamlar Derneği’nin “49. Yıl Geleneksel Sergisi”ne ev sahipliği yapıyor. Serginin açılışına katılan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, böyle bir sergiye ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, “İki konu birleşiyor. Kadınların sanatla birleşmeleri çok önemli. Çankaya Belediyesi sanatın ve sanatçının en büyük desteği olmayı önümüzdeki beş yılda da sürdürecek. Ankara’da kültür sanat adına yapılan ne varsa içinde Çankaya Belediyesi var. Çünkü Ankara’yı başkent olma niteliklerinden uzaklaştırmak isteyenlere karşı biz cumhuriyetimize de, başkentimize de, Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerine de sonuna kadar sahip çıkacağız” dedi. Taşdelen emeği geçenlere teşekkür ederek kadın ressamlarla birlikte sergiyi gezdi.

Ankara Kadın Ressamlar Derneği’nin “49. Yıl Geleneksel Sergisi” Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde 11 Mart’a kadar Ankaralı sanatseverleri bekliyor.

ŞÜKRİYE TUTKUN ANKARALILARLA

Çankaya Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında sanatçı Şükriye Tutkun’u Ankaralılarla buluşturdu. Yılmaz Güney Sahnesi’nde düzenlenen konsere Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen de katıldı. Konser öncesi kısa bir konuşma yapan Taşdelen; “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla bu ay, eşitlik ve farkındalık çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Kadının ikinci plana atıldığı, kadın cinayetlerinin, cinsel istismarın arttığı bir dönemde Mustafa Kemal Atatürk’ün ilçesi olarak kadınımızı toplumda en üst seviyeye çıkaracak çalışmaları hayata geçiriyoruz” diye konuştu.

Uzun yıllardır Ankara’da konser vermediğini belirten Şükriye Tutkun, Çankaya Belediye Başkanı’na kendisini Ankaralılarla buluşturduğu için teşekkür etti.

Şükriye Tutkun, Ankaralılara yıllardır beğenilerek dinlenen türkülerle adeta müzik ziyafeti verdi. Tutkun’un seslendirdiği türkülere salonu dolduran yüzlerce vatandaş da eşlik ederek keyifli bir gece yaşadı.

ÇANKAYA’DA “DERYA DENİZ”

Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri, Derya Alabora ve Deniz Çakır’ın ‘Beyaz’ tiyatro oyunu ile devam etti. Belediyenin Yılmaz Güney Sahnesi’nde Çankayalılarla buluşan ikili, salonu dolduran sanatseverlere unutulmaz bir performans sundu.

Hayatını evinden uzakta, kendi isteğine göre yaşayan abla ve hayallerini gerçekleştiremeyen kız kardeşin geçmişleriyle hesaplaşmasını aktaran oyun, Ezop Sahne’nin prodüksiyonu ile izleyicilerle buluştu. Geçtiğimiz yıl Şubat ayında ilk kez izleyiciyle buluşan oyun, yılın en iyi yapımları arasında gösteriliyor.

Back To Top