skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Kültür sanat etkinlikleriyle dolu dolu geçireceği Mayıs ayına “İşçi Filmleri Festivali”nin açılışıyla başlayacak olan Çankaya Belediyesi, Engelliler Haftası Etkinlikleri’nin yanı sıra Engelsiz Filmler Festivaline de ev sahipliği yapacak.

Çankaya Belediyesi, kültür sanat etkinlikleriyle dolu dolu geçireceği Mayıs ayına, “İşçi Filmleri Festivali”yle başlayacak. İstanbul, İzmir ve Diyarbakır’la eş zamanlı olarak başlayacak 12. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali’nin açılışı, 2 Mayıs 19.00’da Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde (ÇSM) gerçekleşecek.

7 Mayıs’a kadar sürecek festival bu yıl da Türkiye’den ve dünyanın dört bir yanından emekçilerin yaşamlarını ve mücadele deneyimlerini izleyicilerle buluşturmayı ve ülkemizde işçi filmi üretimini özendirmeyi amaçlıyor.

ENGELLİLER HAFTASI DOLU DOLU GEÇECEK

6-15 Mayıs’ta Iraklı ve Suriyeli kadınlar tarafından yapılan seramiklerden oluşan Şeb-i Hicran sergisine ev sahipliği yapacak ÇSM’de 10-16 Mayıs tarihleri arasında Engelliler Haftası Etkinlikleri düzenlenecek. “47. Kromozom” , “Sahte Doktor” tiyatro oyunu ile “Siz Olmadan Asla” dayanışma ve farkındalık gecesinin düzenleneceği hafta, Kuğulupark’ta 17.30’da başlayacak halk oyunları gösterisi, “Eng”El Olma” farkındalık etkinliği ve pop müzik dinletisi ile sona erecek.

ÇSM, 20-23 Mayıs tarihlerinde de “Engelsiz Filmler Festivali”ni sinemaseverlerle buluşturacak. Festivalde uzun, kısa ve belgesel toplam 34 film, “Engelsiz Yarışma”, “Türkiye Sineması”, “Dünyadan”, “Engel Tanımayan Filmler”, “Uzun Lafın Kısası”, “Çocuklar İçin”, “Sinema Tarihinden” ve “Otizm Dostu Gösterim” tematik başlıkları altında izleyicisiyle buluşacak. Filmler ÇSM’nin yanı sıra Ulucanlar Cezaevi Sinema Salonu’nda da gösterilecek.

ÇOCUKLAR YILSONU SERGİSİNDE

23-27 Mayıs tarihleri arasında Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği (AFSAD) Atölyeleri sergisinin yer alacağı ÇSM’de, 29 Mayıs 5 Haziran tarihlerinde Çankaya Belediyesi Çocuk Gündüz Bakımevleri’ne devam eden çocukların çalışmalarından oluşan yılsonu resim ve seramik sergisi görülebilecek.

Galeri Çankaya’da, 3-13 Mayıs Hümeyra Erdem kişisel resim sergisi, 16-26 Mayıs tarihleri arasında ise Trabzon Vakfı Fotoğrafçılık Kulübü “Objektif Su Doldu” sergisi yer alacak. Yılmaz Güney Sahnesi ise 17-18 ve 21 Mayıs 18.00’de Tiyatro Tobav’ın “Cankırık-ları” oyununu izleyicisiyle buluşturacak. Ücretsiz olan oyun için 10 Mayıs’tan itibaren yer fişi almak yeterli olacak.

Programın ayrıntılarına www.cankaya.bel.tr adresinden ulaşılıyor.

Back To Top