skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Çankaya’da Ramazan Bereketli Başladı

Çankaya Belediyesi’nin ilçe genelinde dört bölgede kurduğu iftar çadırları Ramazan’ın ilk gününde vatandaşlarla doldu taştı.

Türközü, K. Esat, Cebeci ve Dikmen Huzur Mahallesi’nde iftar çadırları kuran Çankaya Belediyesi, Ramazan boyunca ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda yardımında da bulunacak.

Ramazan ayı Çankaya’ya bereketiyle geldi. Çankaya Belediyesi tarafından kurulan iftar çadırlarına vatandaşlar yoğun katılım gösterdi. Oruç tutan vatandaşların ve bölge halkının 7’den 70’e ilgi gösterdiği iftar çadırlarında, Ramazan ayının ilk günü dolu dolu geçti. Çadırların önünde uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlara kapılarını açan Çankaya, binlerce insanı ağırladı.

Çankaya Belediyesi, oruç açmak için su ve hurma bulundurduğu sofralarında, vatandaşlara mercimek çorbası, tas kebabı, pirinç pilavı ve şekerpareden oluşan bir mönü sundu.

DÖRT AYRI BÖLGEYE İFTAR ÇADIRI

Çok sayıda vatandaşa ulaşabilmek amacıyla dört ayrı bölgede iftar çadırı kuran Çankaya Belediyesi, Ramazan boyunca her gün yaklaşık 4 bin vatandaşa iftar yemeği verecek. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 120 binin üzerinde Çankayalıyla iftar sofrasını paylaşacak olan Çankaya Belediyesi, Ramazan’ın ruhuna yakışır dayanışmayı ilçenin dört bir yanına ulaştıracak.

GIDA YARDIMLARI RAMAZAN’DA ARTARAK SÜRÜYOR

Yıl boyunca ihtiyaç sahibi vatandaşlara düzenli olarak gıda yardımlarında bulunan Çankaya Belediyesi, Ramazan ayında da yardımlarını arttırarak devam ediyor. İçerisinde temel gıda malzemeleri bulunan kolileri ihtiyaç sahiplerine ulaştıran ekipler, Ramazan ayı boyunca daha yoğun bir mesaiyle vatandaşlara ulaşacak.

Çankaya Belediyesi’nin bu yıl kurduğu iftar çadırlarının adresleri şöyle:

1. Cebeci Bölgesi: Kutlugün Sokak Cebeci Camii Yanı
2. Türközü Bölgesi: Metin Oktay Mahallesi Yunus Emre Camii Yanı
3. Huzur Mahallesi: Salı Pazarı karşısı
4. Esat Bölgesi: Bülbülderesi Caddesi Yüzüncü Yıl Mahallesi Muhtarlığı yanı

Back To Top