skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla “Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri ve Muhtarlar Buluşması” düzenledi.

Buluşmada katılımcıların sorularını yanıtlayan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Önümüzdeki referandum Türkiye’nin kaderini belirleyecek, her vatandaşın sandığa gitmesi demokrasi için bir zorunluluktur. Engelli vatandaşların ulaşımını sağlayacağız” dedi.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, CHP il ve ilçe başkanlıklarından, Maraşlılar Federasyonu’na; Atatürkçü Düşünce Derneği’nden Alevi Bektaşi Federasyonu’na kadar pek çok sivil toplum örgütünün ve mahalle muhtarlarının bir araya geldiği “Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri ve Muhtarlar Buluşması” düzenledi.

Ataköşk Oteli’nde düzenlenen buluşmaya, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, CHP İl Başkanı Adnan Keskin de katıldı.

“KADERİMİZ BELİRLENECEK”

Katılımcıların 16 Nisan’da düzenlenecek referanduma yönelik sorularını yanıtlayan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, bu referandumda Türkiye’nin kaderinin belirleneceğini vurguladı.

Yeni anayasanın rejimi otoriterleştireceğini, sivil toplum kuruluşlarına, yerel yönetimlere ve muhtarlara hiçbir olumlu katkısının olmadığını belirten Kılıçdaroğlu, bir kararnameyle tüm muhtarlıkların bitirilebileceğini ifade etti.

“HERKES SANDIĞA”

Evrensel demokratik değerlerden uzaklaşıldığını, yeni anayasanın Türkiye’nin başkentini dahi değiştirebileceğini ifade eden Kılıçdaroğlu, “Devletin yapısını ve işlevini değiştirmeye, parti devleti kurmaya çalışıyorlar. Suriye, Rusya, İran, Bulgaristan, Hollanda başta olmak üzere başka ülkelerle sürekli yeni sorunlar yaşıyoruz. Üretim yok, turist yok. Fatura sürekli olarak vatandaşlara çıkıyor. Böyle bir durumda herkesin sandığa gitmesi demokrasi için bir zorunluluktur” diye konuştu.

“ENGELLİLERİ TAŞIYACAĞIZ”

Çankaya ve Yenimahalle Belediyelerinin engelli bireyleri sandığa taşıyacağını belirten Kılıçdaroğlu, “Biz güçlük çeken vatandaşlarımızı Ankara’nın her yerinden alarak sandığa götürüp geri getireceğiz. Her vatandaşın sandığa ulaşmasını sağlamak ve sandıklara sahip çıkmak bizim görevimiz” dedi.

CHP’LİLERE ACI HABER

Konuşmasında, CHP Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli’nin kuzeni Onur Deniz’in Hakkari’de şehit olduğunu bildiren Kılıçdaroğlu, “Bu acılar yüreklerimizi yakıyor. Nereden gelirse gelsin teröre karşıyız ve ortak mücadele vermeliyiz” dedi.

Back To Top