skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

“Kurtuluşunun 101. Yılında Trabzon” etkinlikleri Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde başladı. 26 Şubat’a kadar sürecek kutlamalarda Trabzon konulu paneller, sergiler, söyleşi ve dinletiler 6 gün boyunca Başkentlilerle buluşacak.

Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi (ÇSM) “Kurtuluşunun 101. Yılında Trabzon” etkinliklerine ev sahipliği yapıyor. Çankaya Belediyesinin Trabzon Vakfı ve Trabzon Kültür Derneği ile birlikte düzenlediği kutlamalar, 21 Şubat’ta düzenlenen galayla başladı. Kurtuluş kutlamalarının açılışında Başkentli Trabzonlularla buluşan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Böylesine büyük ve önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan, Trabzonluları ağırlamaktan onur ve gurur duyuyorum” dedi. Trabzon’un derin bir kültüre sahip olduğunu söyleyen Başkan Taşdelen, “Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyetin kuruluşunda Trabzonluların bu devlete ve millete emeği çok fazladır. Bu yüzden Trabzonlulara yüreğimiz ve kapımız her zaman açıktır” diye konuştu.

BAŞKAN TAŞDELEN’E MÜLKİYE KÜLTÜR MERKEZİ TEŞEKKÜRÜ

Açılışta konuşan Trabzon Vakfı Başkanı Bilgin Aygül de etkinliğe sahip çıkan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’e teşekkür etti. Çankaya’nın ev sahipliğinde dolu dolu bir kutlama etkinliği hazırladıklarını kaydeden Aygül, tüm Başkentlileri 26 Şubat’a kadar sürecek Trabzon günlerine davet etti.

Aygül’ün ardından sahneye çıkan Trabzon Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ruşen Keleş, Başkan Alper Taşdelen’e “Kurtuluşunun 101. Yılında Trabzon” etkinliklerine desteğinden dolayı teşekkür plaketi sundu. Çankaya’da yaptığı çalışmalarla Başkan Taşdelen’in örnek bir yönetim gösterdiğini dile getiren Prof. Dr. Keleş, “Başkanımız kültür ve sanat alanında Başkentte önemli hizmetler verdi. Bunlardan biri de Mülkiyemize kazandırdığı yeni kültür merkezidir. Bu sayede Başkan Taşdelen’e bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

SERGİ, DEFİLE VE HALK DANSLARI BİR ARADA

Açılış konuşmalarının ardından sahne alan Kuzeyin Uşakları Halk Oyunları Topluluğu etkinliğe katılan sanatseverlere heyecan dolu bir gösteri sunarken, etkinlik Trabzon el sanatları, fotoğraf ve resim sergisinin açılışı ile devam etti. Etkinlik “Trabzon Keçe El Sanatları Defilesi” ve müzik dinletisiyle son buldu.

Back To Top