skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesinin 2014 yılından bu yana her yıl Ramazan ayında 5 bölgede kurduğu iftar çadırlarında, bu yıl 120 bin vatandaş kardeşlik sofralarında buluştu. Ramazan’ın 20 günü geride kalırken Ramazan sonuna kadar, yaklaşık 200 bin yurttaşa iftar verilmesi hedefleniyor.

Çankaya Belediyesi bu yıl da iftar çadırlarında paylaşma ve dayanışma duygularını yaşatmayı sürdürüyor. 2014 yılından bu yana her yıl 5 bölgede iftar çadırı kuran Belediye bu Ramazan’a kadar 585 bin yurttaşı kardeşlik sofralarında ağırladı. Bu Ramazan’da vatandaşlarca yoğun ilgi gören iftar çadırlarında her gün 6 bini aşkın kişi ağırlanıyor. Vedat Dalokay Kokteyl Salonu’nda ise sivil toplum kuruluşlarına iftar düzenleniyor.

ÖTEKİLEŞTİRME YOK

Çankaya Belediye Başkanlığı görevine seçildiği günden itibaren siyasi görüş, düşünce, dini inancı ne olursa olsun herkese eşit hizmet götürme anlayışı ile hareket ettiklerini belirten Alper Taşdelen, “Eşitlik, kardeşlik, paylaşma, dayanışma, birlik özellikle şu günlerde en çok ihtiyacımız olan kavramlar. Çankaya’da hiçbir zaman siyasi düşüncesinden dolayı, inancından, kimliğinden dolayı hiç kimse ötekileştirilmez. Ramazan ayı boyunca sofralarımızı tüm yurttaşlarımıza açıyoruz. Birlik ve beraberliği yaşatmaya çalışıyoruz. Çankayamızın dört bir yanında halkımızın faydalanabileceği eserleri hem açtık hem de açmaya devam ediyoruz. Bütün çabamız halkımızın mutluluğu içindir” diye konuştu.

İFTAR ÇADIRI KURULAN YERLER

Cebeci Bölgesi: Kutlugün Sokak Cebeci Camii Yanı

Türközü Bölgesi: Metin Oktay Mah. Yunus Emre Camii Yanı

Esat Bölgesi: Bülbülderesi Cad. Yüzüncü Yıl Mah. Muhtarlığı Yanı

Öveçler: Lizbon Caddesi ile 1296. Sokak Kesişimi

Cevizlidere Bölgesi: Cevizlidere Cad. ile 1235. Cad. Kesişimi

Back To Top