skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesi 7/24 açık kütüphaneleriyle farkını ortaya koyuyor. Temizlik işçilerinin çöpten çıkardığı kitaplarla oluşturduğu 25 bin kitaplık kütüphane ve Çankaya Evleri bünyesinde açtığı kütüphanelerle her yaştan insana hizmet götüren  Çankaya Belediyesi, ülkenin dört bir yanındaki kütüphanelere destek olmaya devam ediyor.

Çankaya Belediyesi 7/24 açık kütüphaneleriyle farkını ortaya koyuyor. Temizlik işçilerinin çöpten çıkardığı kitaplarla oluşturduğu 25 bin kitaplık kütüphane ve Çankaya Evleri bünyesindeki kütüphanelerle her yaştan insana hizmlet götüren Çankaya Belediyesi ülkenin dört bir yanındaki kütüphanelere destek olmaya devam ediyor.

Kitap okuma alışkanlığının yaygınlaştırılmasını amaçlayan Çankaya Belediyesi, aynı zamanda özellikle üniversite öğrencilerinin rahat bir ortamda ders çalışmasına olanak sağlayan kütüphaneler açtı.

Çankaya Belediyesinin sahip olduğu en büyük kütüphane çöpten çıkan kitaplarla kurulan Temizlik İşleri Şantiyesi’ndeki kütüphane. Çankaya Belediyesinin duyarlı temizlik işçilerinin çöpten buldukları kitapları yeniden okunabilir hale getirmesiyle oluşturulan kütüphanede kitapların sayısı bağışlarla birlikte 25 bine ulaştı. Eski bir tuğla fabrikasının restore edilmesiyle raflarda yerini alan kitaplar şimdi birçok öğrenciye ulaşıyor. Farklı konseptiyle ilgi odağı olan kütüphane hemen her gün birçok kitapsevere ev sahipliği yapıyor.

Çankaya Evleri içerisinde de kütüphaneler oluşturan belediye, 100. Yıl ve Zübeyde Hanım Çankaya Evlerindeki kütüphanelerle bölge halkına 7/24 hizmet veriyor. Özellikle öğrenci nüfusunun yoğun olduğu 100. Yıl İşçi Blokları Mahallesi’nde bulunan kütüphaneye olan ilgi alanın genişletilmesiyle sonuçlandı. Genç bir Çankayalının Belediye Başkanı Alper Taşdelen’den “daha geniş bir kütüphane” ricasını karşılıksız bırakmayan Taşdelen 100. Yıl Kütüphanesini daha geniş bir alana taşıdı.

Birçok farklı olanağı sunan Zübeyde Hanım Sosyal Tesisleri içerisinde yer alan kütüphane ise konforlu ve geniş iç dizaynı ile birçok kişinin tercihi oldu. Çankaya Belediyesinin ayrıca Sokullu Çankaya Evi içerisinde de kütüphanesi bulunuyor.

Bünyesindeki kütüphanelerin yanı sıra gerek Başkentte bulunan kütüphanelere gerekse ülkenin dört bir yanındaki kütüphanelere de destek vermeyi görev edinen Çankaya Belediyesi Çiğdem Mahallesi’nde bulunan Oğuz Tansel Halk Kütüphanesine bina tahsis etti. Belediye ülke genelindeki özellikle köy okullarının kütüphanelerine ise 27 bini aşkın kitap ulaştırdı.  

Back To Top