skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Esat bölgesine kent meydanı ve pazar yeri olarak düzenlenecek Esat Pazar Yerinin ardından şimdi de Esat Çankaya Evi’nin temelini vatandaşlarla birlikte attı.

Alper Taşdelen: “Çankaya Evleri 21. Yüzyılın Halkevleridir”.

Çankaya’nın her semtine yeni eserler kazandırmayı sürdüren Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’den Esat bölgesine ikinci yatırım. Taşdelen, Nisan ayında kent meydanı ve pazar yeri olarak kullanılmak üzere temelini attığı Esat Pazar yerinin ardından şimdi de Esat Çankaya Evi’nin temelini vatandaşlarla birlikte attı.

Bölge halkının yoğun katılım gösterdiği temel atma töreninde konuşan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Çankaya Evleri 21. Yüzyılın Halkevleridir. Halkevleri nasıl ki Cumhuriyet döneminde aydınlanmanın merkezi olduysa, şimdi de Türkiye’nin içinde bulunduğu karanlığı; Atatürk’ün düşünceleri, devrimleri yok edecektir. Onun için bizim yeni reçetelere, yeni modellere ihtiyacımız yok. Bizim Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden gitmeye ihtiyacımız var ve bizim Çankaya Evlerimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün aydınlanmacı felsefesinin yer alacağı merkezlerdir” dedi. Taşdelen, Esat Çankaya Evi’nin Ekim ayında açılacağının da müjdesini verdi.

“HİZMETLERİMİZ BİR BİR YÜKSELİYOR”

Çankaya Belediyesinin, Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yalnız tek bir şeye ihtiyacımız vardır: Çalışkan olmak” sözünü ilke edindiğini vurgulayan Taşdelen, “Göreve geldiğimiz günden bu yana iki hedefimiz var; Çankaya Atatürk’ün ilçesi, nasıl ki, yüreğimizde yaşatıyorsak belediyecilik olarak da O’na layık olmak zorundayız. Bir diğeri ise belediyeciliğin sosyal demokratların işi olduğunu kanıtlamak zorundayız” diye konuştu.

Daha seçilmeden laf kalabalığı yapan, hayal satan bir belediye başkanı olmayacağının sözünü verdiğini hatırlatan Taşdelen, “Çankaya’nın hizmet kervanı yürüyor, yaptığımız hizmetler bir bir yükseliyor ve biz Türkiye’nin en iyi ilçe belediyesi seçiliyoruz” dedi.

Mahallesine yaptığı hizmetlerden dolayı Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’e teşekkür eden muhtar Aydın Yaşar da “Belediyecilik gönül işidir, bu işe gönlünü koyan Alper Taşdelen’e ve ekibine teşekkür ediyorum, yapılacak Çankaya Evini hep birlikte şenlendireceğiz” dedi.

ESAT ÇANKAYA EVİ 3 KATLI OLACAK

7 mahalleye hizmet verecek Esat Çankaya Evi, 3 katlı yapıdan oluşacak. Engelli vatandaşların kullanımına da uygun bir şekilde planlanan Çankaya Evi’nde çok amaçlı salon, derslikler ve yaşlı vatandaşların sohbet ederek vakit geçirebileceği Baharevi yer alacak.

Back To Top