skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Pazarlar Kent Meydanına Dönüşüyor

Çankaya’dan Bir İlk Daha: Yeni Nesil Pazaryerleri Geliyor, Pazarlar Kent Meydanına Dönüşüyor
Çankayalılar 2016’da 6 yeni pazaryerine kavuşuyor. “Yeni Nesil Pazar” olarak adlandırılan projeyle, pazaryerleri artık sadece gıda pazarı olmayacak. Çankaya’nın pazaryerleri sosyal etkinliklerin, konserlerin yapılacağı, alışveriş mağazalarının bulunacağı kent meydanı niteliğine kavuşacak

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, 2016 yılında hayata geçireceği projeleri açıklamaya başladı. Tüm yerel yönetimlere “örnek” olacak projelere imza atan Taşdelen, yeni dönemde Çankaya’nın altı büyük semtinde hizmete açacakları pazaryerleriyle, ilçenin sadece gıda pazarlarına değil, “Yeni Nesil” kent meydanlarına da kavuşacağını söyledi.

PAZAR YERLERİ KENTSEL YAŞAMA AÇILIYOR

Çankayalılara daha iyi hizmet vermek için pazaryerlerini modern meydanlar haline getireceklerini belirten Başkan Taşdelen, “Ankara’da semt meydanı olarak nitelenebilecek alanlar yok. Yeni yapacağımız pazaryerlerini vatandaşların buluşma noktası olacak şekilde düzenliyoruz. Artık; semt pazarlarımız sadece bir gün gıda pazarı olarak kullanılmayacak. Düzenlemesi yapılmış, iyi ışıklandırılmış, güvenlikli, vatandaşlarımızın sosyal merkez olarak kullanacakları alanlar haline getireceğiz. Yeni nesil pazaryerlerimiz haftanın 7 günü kullanılacak” diye konuştu.

Mevcut pazaryerlerinin bakım ve onarımlarına da başladıklarını kaydeden Taşdelen, mevcut 22 pazaryeri içinde ‘Açık Pazaryerleri’nin de üstlerinin kapatılacağını söyledi.

6 YENİ PAZAR YERİ

Çankaya Belediyesi yeni hizmet dönemine girerken hayata geçireceği projenin ayrıntıları ise şöyle:

– Çok fonksiyonlu tasarlanan pazaryelerinin ilk örneği 100. Yıl Pazaryeri oluyor. 100. Yıl’ı Cebeci, Yenişehir, Mürsel Uluç, Huzur ve Birlik pazaryerleri izleyecek.
– Yeni nesil pazaryerlerinin tamamında konser, şenlik ve diğer sosyal aktiviteler için geniş açık alanları bulunuyor.
– Modern alışveriş alanların da yer alacağı pazaryerleri, tam bir kent meydan şeklinde düzenliyor.
– Pazaryerleri içerisindeki zabıta noktası, yürüyüş ve koşu yolu, basketbol sahası, su havuzu gibi tesisleriyle de bölge halkına çok yönlü hizmet verecek.

Back To Top