skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Türkiye’nin en kapsamlı kreş hizmeti veren yerel yönetimi Çankaya Belediyesi, Atlas Gündüz Bakımevi’nin açılışını yaparak Çankayalıların hizmetine sundu. Ekim ayında açılışı yapılan ikinci kreş olan Atlas Gündüz Bakımevi, 140 çocuğa okulöncesi eğitim verecek. 

Alper Taşdelen: “Çankaya’da yaşam farklıdır. Çankaya bir özgürlük kentidir”

Çocukların çağdaş, laik ve bilimsel okulöncesi eğitim almalarına önem vermenin yanı sıra kadınların çalışma yaşamına özgürce katılabilmeleri için kreşlerinin sayısını artırarak 1500 çocuğa hizmet veren Çankaya Belediyesi, Cebeci Bölgesi Çamlıtepe Mahallesi’nde bir kreşin daha açılışını yaptı. 1175 metrekare üzerine inşa edilen ve 2 kattan oluşan 140 çocuk kapasiteli Atlas Gündüz Bakımevi, Çankayalıların hizmetine sunuldu. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in ev sahipliği yaptığı açılış törenine, CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker, Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli, Çankaya Belediyesi Meclis Üyeleri, bölge muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

CEBECİ’DE KREŞ HASRETİ SONA ERDİ

Umut Gündüz Bakımevi çocuklarının eşlik ettiği İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende açılış konuşmasını yapan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, seçim çalışmaları sırasında Çankaya için verdiği sözleri bir bir yerine getirmenin, Cebeci bölgesini ziyaretinde de verdiği sözü tutmuş olmanın gururunu yaşadığını söyledi. Cebeci’ye 30 senedir yapılmayan hizmetleri getirdiklerini ifade eden Taşdelen, “Çok işlevli Cebeci Çankaya Evi açtık. Bölgemizin önemli bir ihtiyacını karşıladık. Şimdi orada 2000’e yakın vatandaşımız çeşitli meslek, hobi ve dil kursları görüyor. Yıllardır izbe bir halde duran Cebeci Pazaryerimizi yeniden yaptık. Cebeci bölgesindeki okullarda kapsamlı tadilatlar yapıp kolej ayarında rengarenk okullara dönüştürdük. Bugün de Atlas Gündüz Bakımevi’ni açarak Cebeci’nin kreş hasretini sona erdiriyoruz. Bu bizim için onur ve mutluluk kaynağı” diye konuştu.

“BELEDİYECİLİK DİK DURANLARIN İŞİDİR”

Yoktan bir ülke var eden bir liderin, Mustafa Kemal Atatürk’ün ilçesi Çankaya’nın O’na layık bir ilçe olması için çok çalıştıklarını dile getiren Alper Taşdelen, “Amacımız, herkesin aydınlık çağdaş kardeşçe yaşadığı, eşit yurttaş olduğu, iş aş bulduğu aydınlık bir Türkiye yaratmak. Çankaya’ya gelen insanlar bu farkı burada görüyor ve yaşıyor. Burada her şey farklı; kaldırım farklı, kültür merkezi farklı, parkı farklı demesi lazım. Çünkü burada yaşam farklı. Biz bunun için çalışıyoruz. Ankara’da sosyal aktivite için insanlar Çankaya’ya geliyorlar. Çünkü Çankaya bir özgürlük kentidir” dedi.

Halkın belediyesi olarak en kıymetli arsaları yine halkın hizmetine sunduklarını belirten Taşdelen, “Belediyecilik sosyal demokratların, Atatürkçülerin işidir diyoruz. Çünkü bizim yüreğimizde halk sevgisi, insan sevgisi var. Biz yaptığımız işlerle bunu kanıtlıyoruz. Belediyecilik dik duranların işidir, istifa noktasına getirilenlerin değil. Ranta değil halka hizmet edenlerin işidir” şeklinde konuştu.

Back To Top