skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

ALİ KIZILTUĞ ADI ÇANKAYA’DA YAŞAYACAK

Çankaya Belediyesi, 13 Aralık 2017 tarihinde aramızdan ayrılan ünlü halk ozanı Ali Kızıltuğ’un adını yeni yapacağı bir parkına vererek Çankaya’da yaşatacak.

Çankaya Belediyesi, toplumsal değerlerini korumaya ve isimlerini yaşatmaya 2018 yılında da devam ediyor. Geçen yıl 73 yaşında aramızdan ayrılan halk ozanı Ali Kızıltuğ’un adı Çankaya Belediyesi’nin yeni yapacağı bir parka verilecek.

Çankaya Belediyesi önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da çok sayıda yeni park yaparak halkın hizmetine sunacak. Bu yıl içinde yapacağı yeni parklardan birine Ali Kızıltuğ adını verecek olan Çankaya Belediyesi, ünlü halk ozanının adını da yeni nesillere taşımış olacak.

2 BİN 160 ESER BIRAKTI

“Ne yârimden vazgeçtim, ne sazımdan, ne de vatanımdan vazgeçtim. Nasıl Mursal’dan geldiysem o mazlum, sefil, tertemiz bir köylü çocuğu isem şimdi de aynıyım” ifadeleriyle kendisini anlatan Ali Kızıltuğ’un, 103 plağı ve 87 kaseti yayınlandı. Sanat hayatından geriye 2 bin 160 eser bırakan Kızıltuğ’un, 152 den fazla eseri de diğer sanatçılar tarafından seslendirildi.

28 HAZİRAN’DA AÇILACAK

Göktürk Mahallesi 115. Cadde ile 170. Sokak kesişiminde yer alacak yeni park, bin 441 metrekare alana inşa edilecek. 240 metrekare koşu yolu, 150 metrekare çocuk oyun alanı ve 57 metrekare kondisyon alanı bulunacak parkta, yeşil alanların yanı sıra dinlenme alanları da olacak.

Çankaya Belediyesi, Ali Kızıltuğ adını yaşatacak parkın açılışını 28 Haziran’da gerçekleştirecek.

Back To Top