skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Çankaya’dan Çocuklara Armağan: “Tükenmez Hayatlar”

Çankaya Çocuk Kitapları dizisi ile çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmayı amaçlayan Çankaya Belediyesi, binlerce çocuğa ulaştırdığı “Bilim Hikayeleri Serisi” ve “Tükenmez Kitaplar”ın ardından dünyaca ünlü bilim ve sanat insanlarının hayatını konu edinen “Tükenmez Hayatlar” kitap serisinin dağıtımına başladı.

Çocuklar, Kuğulupark’ta gerçekleşen tanıtım etkinliğinde, “Shakespeare’in Yeryüzü Tiyatrosu”, “Van Gogh’un Renkleri”, “Beethovan’a Kulak Ver” isimleriyle kurulan etkinlik çadırlarında eğlenerek öğrenmenin keyfini yaşadı.

Çankaya Belediyesi binlerce çocuğa ulaştırdığı “Bilim Hikayeleri Serisi” ve “Tükenmez Kitaplar”ın ardından dünyaca ünlü bilim ve sanat insanlarının hayatını konu edinen “Tükenmez Hayatlar” kitap serisinin dağıtımına da başladı. Çocuklar Kuğulupark’ta kurulan çadırlarda yapılan atölye çalışmalarında sanat ve bilim insanları ile tanıştı.

Kuğulupark’ta gerçekleştirilen tanıtım etkinliğinin açılış konuşmasını yapan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Çocuklarımızın yaz tatilinde Vincent van Gogh’tan, Leonardo da Vinci’ye, William Shakespeare’den Albert Einstein’a kadar ünlü bilim ve sanat insanlarıyla tanışmasını istedik” dedi.

Tek amaçlarının bilimin ışığında ve Mustafa Kemal’in yolunda çocuklar yetiştirmek olduğunu vurgulayan Taşdelen, Atatürk’ün de dediği gibi, ‘hayatta en hakiki mürşit ilimdir’. Bizler Mustafa Kemal’in ilçesi olan Çankaya’da çocuklarımızı böyle yetiştirmek istiyoruz” diye konuştu. Taşdelen, atölye çalışmalarının yapıldığı çadırları gezerek çocuklara eşlik etti.

HEM EĞLENDİLER HEM ÖĞRENDİLER

Çankaya Belediyesi Başkan Yardımcısı Nafiz Kaya ve CHP İlçe Başkanı Selçuk Dereli’nin de katıldığı etkinlikte, “Işığın Peşinde Einstein”, “Shakespeare’in Yeryüzü Tiyatrosu”, “Van Gogh’un Renkleri”, “Leonardo’nun Kanatları Var”, “Beethoven’a Kulak Ver”, “Gaudi’nin Düşten Şehri” isimli çadırlar kuruldu. Çocuklar, resim, müzik, mimari, tiyatro gibi çalışmalara katıldığı çadırlarda, eğlenerek öğrenmenin keyfini yaşadı.

10 YAŞINDA KONSER VERDİ

Etkinlikte, Çankaya Belediyesi Bin Çocuk Korosu eğitmenlerinden bir yıldır piyano dersi alan 10 yaşındaki Tuna Karakaya’nın verdiği konser de büyük beğeni topladı. Beethoven’dan Chopin’e ünlü bestecilerin eserlerini çalan Karakaya, dakikalarca alkışlandı.

10 yaş ve üstü çocuklar için hazırlanan kitapların tanıtım etkinliğinde, Bin Çocuk Korosu eğitmenlerinden Vedat Şanlı’nın bestelediği “Tükenmez Hayatlar” şarkısıyla dans eden çocuklar, Kuğulupark’ta dağıtılan pamuk şekerini yemenin keyfine de vardı.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in Kuğulupark’ta ilk dağıtımını yaptığı kitaplar, okullar yaz tatiline girene kadar gezici araç ile okullarda ve köylerde çocuklara ulaştırılacak.

Back To Top