skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Ata Kreşi Hizmete Açıldı

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, göreve geldiği günden bu yana hizmete açtığı kreşlere bir yenisini daha ekledi. Öveçler bölgesinde hizmet verecek 140 çocuk kapasiteli Ata Gündüz Bakımevi’nin açılış töreni vatandaşların da yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Taşdelen: “İnanarak yaptığımız işe güvenerek söylüyorum; Türkiye’de en iyi kreş hizmeti veren belediye, Çankaya Belediyesidir”.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, 140 çocuk kapasiteli Ata Gündüz Bakımevi’nin açılışını yaptı. Öveçler bölgesine hizmet verecek kreşin açılışında vatandaşlara seslenen Taşdelen, “İnanarak yaptığımız işe güvenerek söylüyorum; Türkiye’de en iyi kreş hizmeti veren belediye Çankaya Belediyesidir. Çünkü biz en çok çocukların belediyesiyiz ve çocuklarımızı Atatürk aydınlığında yetiştiriyoruz. Atatürk’ün aydınlığından ayrılmayanlar kandırılmaz, aldatılmaz” dedi.

140 öğrenci kapasiteli 1175 metrekare üzerine inşa edilen Ata Gündüz Bakımevi’nin mimarisiyle de bölgeye değer katacağını belirten Alper Taşdelen, göreve geldiği günden bu yana hizmete sunduğu 7’nci kreşin açılışını da yapmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, “Biz hizmetkarız bunun için geldik, Çankaya Atatürk’ün ilçesi, bizim Atamıza layık olmaktan başka şansımız yok. Biz sadece halkının önünde eğilen bir belediyeciliği benimsedik çünkü biz sosyal demokrat bir belediyeyiz” diye konuştu.

“BİZ DİK GELİRİZ, DİMDİK GİDERİZ”

Boş lafla, siyaset yaparak belediyeciliğin yapılamayacağına dikkat çeken Taşdelen, belediyeciliğin hizmet, üretme ve çalışma işi olduğunu vurguladı. Büyük kentlerde sorunların büyüdüğünü, kentlerin betona mahkum edildiğini ve sonunda belediye başkanlarının görevlerinden istifa ettirme noktasına getirildiğini sözlerine ekleyen Taşdelen, “Tarihte hiçbir zaman bir sosyal demokrat, Atatürkçü, CHP’li belediye başkanının istifa ettirildiğini görmediniz biz dik geliriz, dimdik gideriz” dedi.

ÇANKAYA’NIN HER SEMTİNDE BİR PROJE YÜKSELİYOR

Çankaya’nın hemen her yanında bir projenin yükseldiğine vurgu yapan Taşdelen, belediye tarihinin en büyük yatırım programını gerçekleştirdiğinin altını çizdi. Taşdelen sözlerini şöyle sürdürdü: “Çankaya’ya değer katmak için bir yandan projelerimiz yükselirken bir yandan da Çankaya’nın asfaltından kaldırıma, çöp sisteminden parklara her noktasında yenileme çalışması yapıyoruz. Okul, cami, taksi durakları ve muhtarlıklarımızı yeniliyoruz. Yani komple bir belediyecilik hizmetini hayata geçiriyoruz. Çünkü biz rant, talan için değiliz, insan odaklı kamu yararını düşünen bir belediyecilik ilkesini yüreğimizde taşıyoruz”.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in ev sahipliğinde düzenlenen törene, CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, CHP Ankara İl Yönetim Kurulu üyeleri, CHP Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli ve çok sayıda mahalleli katıldı.

Back To Top