skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Gündüz bakımevleri ve etüt merkezleri ile 1500 çocuğun eğitimini sağlayan Çankaya Belediyesi, Mutlukent Mahallesi’ne açtığı “Bulut Gündüz Bakımevi” ile hizmetlerini katlayarak sürdürüyor.

Alper Taşdelen: “2016 yılı Çankaya Belediyesi için son 20 yılın en büyük yatırımlarının yapılacağı yıl olacak”

Çankaya Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasında çocuklara yepyeni bir kreş armağan etti. Mutlukent Mahallesi’nde kurulan “Bulut Gündüz Bakımevi”nin açılışını, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ile birlikte Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan, CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, CHP Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli, Çankaya Belediye Meclis Üyeleri ve Başkan Yardımcıları ile binanın yapımını üstlenen firma yöneticileri yaptı.

KAYITLAR NOTER HUZURUNDA OLACAK

“Kreşlerimizle övünüyoruz” ifadesiyle konuşmasına başlayan Alper Taşdelen; “Hizmeti güzel verince talep fazlalaşıyor. Vatandaşlarımızın yoğun talepleri nedeniyle kayıt sistemimizi bu seneden itibaren noter huzurunda çekilişle gerçekleştireceğiz. Tam bir sosyal demokrat hareketle bundan sonra tüm vatandaşlarımızın, kreşlerimizden eşit bir şekilde yararlanma imkanı olacak” dedi.

TAŞDELEN: “ÇANKAYA’NIN RANTI ÇANKAYA HALKINA”

Seçimlerden önce, Çankaya’nın rantını Çankaya halkına geri döndüreceğiz dediğini belirten Taşdelen, Bulut kreşinin de böyle bir geri dönüş olduğunu söyledi. Başı dik, alnı ak olan bir yerel yöneticinin yapması gerekenin bu olduğunu ifade eden Taşdelen, bir ilçenin rantının, o ilçenin halkına sunulması gerektiğini söyledi.

SON 20 YILIN EN BÜYÜK YATIRIMLARI YAPILIYOR

Bulut kreşinin bu yaz dönemi içinde açılışı yapılacak tesislerden ilki olduğunu söyleyen Taşdelen, 2016 yılının Çankaya Belediyesi için bir atılım yılı olacağını belirtti. Açılışı yapılacak ve temeli atılacak ve Eskişehir yoluna yapılacak büyük kültür merkezi, Yıldız’a Fikret Otyam Sanat Merkezi, beş yeni kreş, 22 yeni park, üç yüzme havuzu, 420 kişilik öğrenci yurdu, kent meydanları, altı yeni Çankaya Evi gibi hizmetlerden bahseden Çankaya Belediye Başkanı, 2016 yılının son 20 yılın en büyük yatırımlarının yapılacağı yıl olacağını söyledi.

TEK DAYANAĞIMIZ HALKIMIZDIR

Sözlerini; “Biz Çankaya’da ne kadar başarılı olursak, diğer bölgelerde de şansımız o kadar artar” ifadeleriyle sürdüren Taşdelen, “Bizim tek dayanağımız ve tek güvencemiz halkımızdır. Laf, söz yerine hizmetle vatandaşımıza gidiyoruz. Çankaya’yı proje anlamında da Mustafa Kemal Atatürk’e layık bir ilçe haline getireceğiz” dedi.

ADNAN KESKİN: “HEDEFİMİZ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’Nİ ALMAK”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Atatürkçü, çağdaş çocuklar yetiştiren kreşler ve yurtlar inşa etmeliyiz” sözünü hatırlatan Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, Alper Taşdelen’in bunu gerçekleştirdiğini belirterek, yapılan anketlerde halkın Çankaya’daki memnuniyetinin yüzde 70’e çıktığını gördüklerini söyledi. Hedefin, Ankara Büyükşehir Belediyesi’ni almak olduğuna vurgu yapan Keskin, başarılı çalışmalarla bu hedefe doğru ilerlendiğini ifade etti.

SARIHAN EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Çankaya Belediyesi tarafından açılan yeni kreşin, geleceği Cumhuriyet değerleri üzerine inşa edecek yeni nesiller yetiştireceğini söyleyen Şenal Sarıhan ise Alper Taşdelen ile emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Taşdelen, binanın yapımını üstlenen iş adamı Recep Uzelli ile çevre düzenlemesini yapan Cem Çelik’e teşekkür etti. Daha sonra Alper Taşdelen ve katılımcılar açılışını yaptıkları Bulut Gündüz Bakımevi’ni gezdiler. Sınıfları ziyaret ederek çocuklarla bir araya gelerek, kendileri için hazırlanan gösterileri izleyip, çocuklarla ve aileleriyle bol bol fotoğraf çektirdiler.

100 ÇOCUĞA YUVA OLACAK

3-6 yaş çocukların okul öncesi eğitim alacağı yeni gündüz bakımevi, 1500 metrekarelik alana kurulu. İki katlı olan binada 5 ayrı sınıf bulunuyor. Oyun ve spor alanlarının yanı sıra sanat atölyelerine de sahip olan yeni kreşte, 100 çocuğa eğitim verilecek.

Back To Top