skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

“CUMHURİYET SENSİN CUMHURİYET SENİN”

Çankaya Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına başladı.

Semtlerde bando gösterileri ve Anıtpark’ta Edip Akbayram konseri hazırlıklarını tamamlayan Belediye, Kızılay ve Kuğulupark’ta düzenlenen flashmob gösterileri ile vatandaşları etkinliklere davet etti.

Sanatçılar Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in Cumhuriyet Bayramı mesajını da seslendirdiler: “Burası Atatürk’ün ilçesi Çankaya. Burası Cumhuriyetin kalesi. Çankaya Belediyesi sonsuza kadar Cumhuriyetle yaşayacak. Çankaya, Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşlarının bağımsızlık ve Cumhuriyet ateşini yaktıkları mekandır. Çankaya, Cumhuriyet rejiminin müjdesidir. Çankaya, Anadolu bozkırında yakılan halk yönetimi ateşidir. Çankaya’dan Cumhuriyete bin selam olsun. Cumhuriyet Sensin, Cumhuriyet Senin. Cumhuriyetimizin 98. yaşı kutlu olsun.”

SesVerSus Acapella grubunun, Çankaya Belediye Başkanlığı önünde ve Kuğulupark’ta yaptığı flashmob dinletileri izleyenler tarafından beğeni ile izlendi. SesVerSus Acapella grubu, dansçılar eşliğinde gerçekleştirdikleri gösteride Kerimoğlu Zeybeği, Ankara’nın Taşına Bak, Bahçe Duvarını Aştım türkülerini seslendirdi. Çankaya Belediyesi önünde ve Kuğulupark’ta gerçekleştirilen flashmob gösterileri izleyen vatandaşların coşkulu katılımıyla söylenen İzmir Marşı ile sona erdi.

Back To Top