skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesi, yeni bir sosyal projeyi daha hayata geçirdi. Gençlerin yabancı dil öğrenmesini destekleme kararı alan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, 10 yabancı dil okulu ile indirim protokolü imzaladı. Projeden devlet üniversitelerinden mezun olan ya da öğrenci olan Çankayalı gençler yararlanacak.

Alper Taşdelen: “Sağlık alanında Sağlık Kart ile vatandaşlarımıza sağladığımız ayrıcalığı şimdi de eğitim alanına taşıyoruz. İmzaladığımız bu protokol ile gençlerimiz, 10 farklı özel eğitim kurumunda yüzde 60’a varan indirimlerden yararlanacak.  Çankaya özel bir ilçe Çankayalı olmak da ayrıcalık gerektirir”.

Sosyal belediyecilik adına somut projeler üreten Çankaya Belediyesi yeni bir projeyi daha hayata geçirdi. Gençlere ve eğitime özel önem veren Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, 10 yabancı dil okulu ile indirim protokolü imzaladı. Projeden devlet üniversitelerinden mezun olan ya da öğrenci olan Çankayalı gençler yararlanacak.

Çankaya Belediyesinde gerçekleşen imza törenine, projede yer alan dil okullarının temsilcileri katıldı. Dil okullarının temsilcilerine teşekkür eden Taşdelen, “Sağlık alanında Sağlık Kart ile vatandaşlarımıza sağladığımız ayrıcalığı şimdi de eğitim alanına taşıyoruz. İmzaladığımız bu protokol ile gençlerimiz 10 farklı özel eğitim kurumunda yüzde 60’a varan indirimlerden yararlanacak.  Çankaya özel bir ilçe Çankayalı olmak da ayrıcalık gerektirir” dedi. İmzalanan protokol ile Belediye özel sektör işbirliğinin güzel bir örneğini hayata geçirildiğini vurgulayan Taşdelen, “Belediyemiz sizlerle birlikte Çankayalıya özel hizmet etmenin ayrıcalığını yaşayacak” diye konuştu.

ÇANKAYA 3000 KİŞİYE ÜCRETSİZ DİL EĞİTİMİ VERDİ

Çankaya Belediyesinin gündüz bakımevlerinde ve Çankaya Evleri’nde vatandaşa ücretsiz yabancı dil eğitimi verdiği bilgisini de paylaşan Taşdelen şunları söyledi:  “Kreşlerimizde uzman öğretmenlerimiz ile bin çocuğumuza, Çankaya Evlerimizde Çankaya Halk Eğitim Merkezi ile yaptığımız protokol çerçevesinde 2 bin vatandaşımıza İngilizceden Rusçaya, yabancı dil eğitimini ücretsiz olarak veriyoruz. Aynı zamanda Ankara Üniversitesi TÖMER ile de anlaşmamız bulunuyor. Mustafa Kemal’in Cumhuriyetin ilçesi Çankaya’da yaptığımız işlerle Türkiye’ye örnek olmak bizim için gururdur”.

Tüm dil okulları adına söz alan Active English Eğitim Koordinatörü Kerim Erduran da Çankaya Belediyesi ile yapılan ortaklığın önemini belirterek, “Gençlerimizin Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda iyi ve donanımlı bir birey olarak yetiştireceğimizin sözünü veriyorum” dedi.

OKUL BAŞARISI ÖLÇÜT

10 farklı dil okulu ile gerçekleşecek projeye katılım için gençlerin 18-30 yaş aralığında olması gerekiyor. Projeden devlet üniversitelerinden mezun olan ya da öğrenci olan Çankayalılar yararlanabilecek. Başvuru için Çankaya’da ikamet ettiğini gösterir belge, öğrenciler ve mezun olanlar için not ortalamasını gösterir belge istenecek. Üniversiteyi bu yıl kazanan öğrencilerden de sınav sonuç belgesi istenecek. Başvurularda 4’lük sistemde 2.30 ve üzeri ile 100’lük sistemde 65 ve üzeri not ortalaması dikkate alınacak. Başvurular, Çankaya Halk Sağlığı Merkezi Mithatpaşa Caddesi No:52 Kat 4’de yapılabilecek.

10 DİL OKULU İLE İŞBİRLİĞİ

Çankaya Belediyesinin gençlere yönelik projelerinden biri olan yabancı dil eğitimini sağlayacak ve farklı oranlarda indirim uygulanacak dil okulları ise şöyle: Karacan Akademi, Active English, London Bridge Dil Okulları, Ankara Amerikan Kültür Dil Okulları, Birleşik Krallık İngiliz Kültür Dil Okulları, English Time, Özel Bahçelievler Türk Amerikan Derneği Yabancı Dil Kursu, Özel Etimesgut Türk Amerikan Derneği Yabancı Dil Kursu, Kavaklıdere Çankaya Türk Amerikan Derneği Dil Okulu, Prestige English Yabancı Dil Kursu.

Back To Top