skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesi, Kurban satış yeri ile kurban satış başvurularının şartlarını belirledi.

Ramazan Bayramının ardından bu yıl 20-23 Temmuz tarihleri arasına denk gelen Kurban Bayramına sayılı günler kala Çankaya Belediyesi bayramla ilgili gerekli düzenlemeleri yaptı. Her yıl olduğu gibi kurban satış ve kesim yeri olarak Mühye Köyünü belirleyen Çankaya Belediyesi, pandemi koşullarını da göz önünde tutarak her türlü önlemi aldı.

Üreticiler 7 Haziran ile 18 Haziran arasında kurban satış yeri başvurusunda bulunabilecekler. Bu yıl çadır bedeli 3 bin 500 TL olarak belirlendi. Kurbanlık satacak her yurttaşın dilekçe ve taahhütname ile Çankaya Belediyesinin Maltepe Şehit Gönenç Caddesinde yer alan Zabıta Müdürlüğüne başvuruda bulunabileceği kura çekimi ise yine aynı yerde 21 Haziran saat 14:00’te gerçekleşecek.

Kurada kurbanlık satış hakkını kazanan vatandaşlar yer ücretlerini ise 21-24 Haziran tarihleri arasında yatırabilecekler.

Üreticiler tüm koşulları sağladıkları takdirde 26 Hazirandan itibaren çadırların kurulumuna başlayarak satışlarını yapacaklar.

Pandemi sürecinde tüm önlemleri alarak sorunsuz bir bayram geçirme dileğinde bulunan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Tüm dünyanın olduğu gibi ülkemizi de etkileyen pandemi sürecinde zor günlerden geçiyoruz. Bu günleri de atlatacağımızdan hiç şüphem yok” diye konuştu.

Back To Top