skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Çankaya’dan Tam Destek “Sanatla Ayakta Kalacağız”

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Kavaklıderem Derneği Başkan ve Üyelerini makamında kabul etti. Başkan Taşdelen, moral bozucu günlerde belediye ile işbirliği içinde sanatla ayakta kalmak istediklerini söyleyen dernek başkanı Nevin Apaydın’a tam destek verdi.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Kavaklıderem (Kavaklıdere Dayanışma ve Güzelleştirme) Derneği Başkanı Nevin Apaydın ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti. 20. Yaşını kutlamaya hazırlanan dernek adına konuşan Apaydın, “Yeni yaşımızda da Çankaya Belediyesi ile işbirliği içinde yeni projelere imza atmak istiyoruz” dedi.

Belediyenin Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde “Kavaklıdere Söyleşileri” düzenlemek, sergiler açmak, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde Kuğulupark’ta bahar şenliği düzenlemek istediklerini belirten Apaydın, “Çok moral bozucu günlerden geçiyoruz ancak sanatla ayakta kalabileceğimizi biliyoruz” diye konuştu.

Apaydın, Kavaklıdere kültür sanat haritası hazırlamak, öğrencilerin müzelere götürülmesini sağlamak gibi çalışmalar için de destek istedi.

Başkan Taşdelen de, Çankayalı için yapılacak her çalışmanın yanında olduklarını vurgulayarak, Kavaklıderem ile işbirliği içinde kültür, sanat ve eğitim çalışmalarında yer almaktan mutluluk duyacaklarını belirtti. Türkiye’nin içinde bulunduğu dönemde söz konusu çalışmaların daha da önemli olduğunu vurguladı.

Back To Top