skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

YENİ AÇILAN PARKA 30 YILLIK MUHTARIN ADI VERİLDİ

Alper Taşdelen: “7 yılda 91. Parkımızı açıyoruz. 91 park ile Çankaya’ya 810 bin metrekare yeni yeşil alan kazandırdık”

Çankaya Belediyesi, Mutlukent Mahallesi’nde yeni açtığı parkına büyük bir vefa örneği göstererek mahallenin 30 yıldır muhtarlığını yapan Ayfer Yargıç’ın adını verdi.

Çankaya Belediyesi Mutlukent Mahallesi’nde açtığı yeni parkına, mahallede 30 yıl muhtarlık yapan Ayfer Yargıç’ın adını vererek bir vefa örneği sergiledi.

TAŞDELEN: “7 YILDA 91 PARK AÇTIK”

Açılış öncesi konuşan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen; “İnsanı insan yapan en önemli duygulardan birisi de vefadır ve vefayı da insanlara hayattayken, görevleri başındayken göstermek en güzelidir. Biz Çankaya Belediyesi olarak buna çok önem veriyoruz ve bugün de buna güzel bir örnek olarak Ayfer Ablamız kendi adına olan parkın kurdelesini kesecek” dedi.

Kendisinin de Mutlukent Mahallesi sakini olduğunu hatırlatan Başkan Taşdelen, “Ayfer Ablamız 30 yıldır mahallemizin muhtarlığını yapıyor ve biz de hizmetlerinden çok memnunuz. Bir mahallede 30 yıl muhtar olmak sevgi ve gönül bağının oluştuğunun göstergesidir” dedi. Taşdelen ayrıca 7 yılda, toplam 810 bin metrekareyi kapsayan 91. parkı açmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek Ayfer Yargıç Parkı’nın da mahalle sakinlerine hayırlı olmasını diledi.

Mutlukent Mahallesi’nin 30 yıllık muhtarı Ayfer Yargıç da kendi adının mahallesindeki yeni bir parka verilmesinin kendisini gururlandırdığını ifade ederek Taşdelen’e teşekkür etti.

HALKIN YENİ YAŞAM ALANI

Mutlukent Mahallesi 1918 Sokak ile Ağaçseven Sokak kesişiminde bulunan yeni park, 7 bin 662 metrekare toplam alana sahip. Parkta, 913 metrekarelik koşu yolu, 200 metrekare çocuk oyun alanı ve 200 metrekare fitness alanı bulunuyor. Ayfer Yargıç Parkı, oyun ve spor alanları, oturma birimleri ve bölgeye kazandırdığı 4 bin 563 metrekarelik yeşil alanıyla bölge halkının yeni yaşam alanı olacak.

Back To Top