skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Çankaya’dan Vivaldi Ve Beethoven Notaları Yükseldi

Çankaya Belediyesi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına muhteşem bir senfoni konseri ile başladı. Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası’nın yorumladığı Vivaldi ve Beethoven besteleri Çankayalı sanatseverlerden tam not aldı.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları Çankaya’da erken başladı. Çankaya Belediyesi ve Ankara Üniversitesi işbirliği ile düzlenen Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası Konseri, gençlere armağan edilen bayramın ilk kutlaması oldu. Şef Cem’i Can Deliorman yönetiminde ve ödüllü virtüöz Özcan Ulucan solistliğinde gerçekleşen konser, Çankayalı sanatseverlerden tam not aldı.

VİVALDİ’NİN DÖRT MEVSİMİ İLE BAŞLADI

Konserin ilk bölümünde, Virtüöz Özcan Ulucan’ın yönetimi ve solistliğinde gençlik orkestrası yaylılar bölümü Vivaldi’nin ünlü bestesi “Dört Mevsim”i yorumlandı. Sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte Ulucan, keman solo performansıyla dinleyicilere tam bir müzik şöleni sundu.

Konserin ikinci bölümünde ise tüm orkestra Beethoven’in 7’inci senfonisini sanatseverlerle buluşturdu. Şef Cem’i Can Deliorman yönetiminde tamamı gençlerden oluşan orkestranın dört bölüm halinde yorumladığı eser, geceye damgasını vurdu.

“SİZLER CUMHURİYET’İN KORUYUCULARISINIZ”

Yoğun ilgi gören etkinliğin sonunda orkestra üyelerini kutlayan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Ülkemizin ve dünyanın son dönemde yaşadığı bu kadar acının arasında bizim bütün amacımız gençlerimize güzel bir gelecek hazırlamak. Bunun için çalışıyoruz. Atatürk’ün devrimlerinden, Cumhuriyetin kazanımlarından ve ulusal egemenliğimizden asla vazgeçmeyeceğiz. İnadına Cumhuriyet, inadına Mustafa Kemal aydınlığı diyeceğiz ve Çankaya bunun kalesi olmaya devam edecek. Siz gençler ise bu kalenin; Cumhuriyetimizin gerçek koruyucularısınız” diye konuştu.

Back To Top