skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Çankayalı Babalar Eğitimde

Toplumsal cinsiyet eşitliği çalışmalarıyla Türkiye’nin ilk Mor Bayrak’lı yerel yönetimi olmaya hak kazanan Çankaya Belediyesi, daha önce 110 mezun verdiği “Baba Destek Programı”nı yeni yılda yeniden başlattı.

Babanın çocuk gelişimi konusunda bilgi edinmesini, çocuğun çok yönlü gelişimine katkı sağlamasını amaçlayan ücretsiz eğitime, 458 89 00/3501 numaralı telefondan başvuru yapılıyor.

Toplumsal cinsiyet eşitliği çalışmalarıyla Türkiye’nin ilk Mor Bayrak’lı yerel yönetimi olmaya hak kazanan Çankaya Belediyesi, Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) ile birlikte düzenlediği “Baba Destek Programı”nı yeni yılda yeniden başlattı.

Çankaya Belediyesi Halk Sağlığı Merkezi’nde düzenlenen eğitime, belediye çalışanı babalar katıldı. AÇEV Eğitmeni Celal İnal, verilen eğitimle farkındalık yaratılmasının amaçlandığını belirterek, “Eğitimlerimizde, çocuklarıyla zaman geçiren, onlarla ilgilenen, gelişimlerine katkıda bulunan baba olmanın önemini anlatmayı hedefliyoruz” dedi.

ŞİDDETİN ÖNLENMESİ AMAÇLANIYOR

3-6 ile 7-11 yaşları arasında çocukları olan babalara yönelik eğitimle, babanın çocuk gelişimi konusunda bilgi edinmesi, aile içi her türlü şiddetin önlenmesi, aile içinde toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması, demokratik davranışların gelişmesi amaçlanıyor. Eğitim, şiddet içeren davranışların değiştirilmesini, çocuk ihmal ve istismarının önlenmesini, babaların çocuklarıyla sağlıklı iletişim kurmasını da hedefliyor.

EĞİTİM 10 HAFTA SÜRECEK

Tamamı ücretsiz olacak eğitimlerde, katılımcıların yüz yüze deneyim ve görüşlerini paylaştığı AÇEV eğitmenleri, yetişkin eğitimi yöntem ve tekniklerini uygulayacak. 10 hafta sürecek eğitim boyunca, babaların edindiği bilgi ve becerileri toplumsal ilişkilerinde de kullanabilmesi için farklı çalışmalar da yapılacak.

Söz konusu eğitime başvurmak isteyen babalar, Çankaya Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne 458 89 00/3501 numaralı telefondan ulaşabiliyor.

Back To Top