skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesi, Yakupabdal Köyü’nde yaşayan çocukları Ankara Bilim Şenliği’ne götürerek çocukların bilimle tanışmalarını sağladı.

Çankaya Belediyesi, “Bilimin Kalbi Ankara’da Atıyor” sloganıyla Ankara Üniversitesi’nin TÜBİTAK’la ortaklaşa düzenlediği Ankara Bilim Şenliği’ne Yakupabdal Köyü’nde yaşayan çocukları götürdü.

Ankara Üniversitesi Tandoğan Yerleşkesi’nde gerçekleşen ve bilimsel atölyeler, bilgilendirme stantları, bilimsel film gösterimleri, müze ve sergi gezileri ile bilim, sanat ve spor etkinliklerinin yapıldığı şenliğe Yakupabdal Köyü Mehmet Hikmet Ayberk İlköğretim Okulu’ndan 60 öğrenci katıldı.

Çankaya Belediyesinin aracılık ettiği ve çocukların bilimle tanışma fırsatı yakaladığı şenlikte öğrenciler farklı etkinliklerle keyifli anlar yaşarken yeni bilgiler öğrenmenin mutluluğunu yaşadı.

Çocuklara bilimsel ve eleştirel düşünme, yaratıcı olma, sorgulama, merak duyma ve sorun çözme gibi becerileri kazandıran şenlikte bilimsel bilginin yaratıcılığı ve yaratıcı düşünceyi destekleyecek bilgiler de verildi.

Back To Top