skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesi Etüt Merkezleri’ne devam eden çocuklar, felsefe eğitimi almaya başladı. Çocuklar, Felsefeciler Derneği ile birlikte yürütülen çalışma kapsamında oyunlar oynayarak çeşitli kavramlar üzerinde düşünmeyi öğreniyor.

Çankaya Belediyesi, Felsefeciler Derneği ile birlikte düzenlediği çalışma kapsamında çocuklar için felsefe eğitimi başlattı. Çankaya Belediyesi Etüt Merkezleri’ne devam eden çocuklar oyunlar oynayarak, çeşitli kavramlar üzerinde düşünmeyi öğreniyor.

Çalışma kapsamında dernek üyelerinden Aysel Sever’in, Umut Etüt Merkezi’nde gerçekleştirdiği “Cesaret ve Korku” başlıklı çalışma, çocuklardan büyük ilgi gördü. Çocuklar, “Düşmekten Korkan Adam”, “Mr. Hoplit” isimli animasyon filmlerin izlenmesiyle başlayan çalışmada en çok nelerden korktuklarını oyun oynayarak ifade etti. Yine izlenen animasyonlardan yola çıkılarak cesaretin gücü üzerine de konuşulan çalışmada, çocuklar konuyla ilgili masal ve öykü de dinledi.

Çalışmalar, sorular eşliğinde felsefe ile tanışma oyunundan, çocuk haklarına; eleştirel eğitim atölyesinden, eleştirel düşünme ve yaratıcılığa kadar pek çok alanda düzenlenecek atölyelerle sürecek.

Back To Top