skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Taşdelen: “Eğer halkınızı severseniz, rantı değil kamu yararını gözetirsiniz”

Türkiye’nin en kapsamlı kreş hizmetini veren Çankaya Belediyesi, 200 çocuk kapasiteli “Masal Kalesi Gündüz Bakımevi”ni açtı.

Çankaya’nın en büyük kreşi olan 3 katlı “Kale”, çocuklara, kum havuzu, oyun alanı servis otoparkının yanı sıra 5 atölyesi, 7 oyun odası, 2 seyir salonu, 5 uyku odası ve 1 sergi salonuyla hizmet edecek.

Türkiye’nin en kapsamlı kreş hizmetini veren Çankaya Belediyesi, son olarak 200 çocuk kapasiteli “Masal Kalesi Gündüz Bakımevi”ni hizmete açtı.

Çankaya kreşlerinin ve Masal Kalesi’nin tanıtıldığı kısa film gösterimiyle başlayan törenin açılış konuşmasını, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen yaptı.

Masal Kalesi’nin kamu eliyle yapılan en güzel kreş olduğunu belirten Taşdelen, “Bu ay Öveçler’de Ata kreşimizi, Cebeci’de Atlas kreşimizi de hizmete açacağız. Onlar da en az Masal Kalesi kadar güzel olacak. Göreve geldiğimden bu yana açtığımız 7 kreşte 1800 çocuğumuza hizmet vereceğiz” dedi.

Çankaya Belediyesinin çocukları çok önemsediğini belirten Taşdelen, şu rakamları verdi:

“Aile ve çocuk psikolojisi danışmanlık hizmetinden bin aile yararlandı, 116 okulda ağız ve dış sağlığı eğitimi verdik. 1500 aileye ‘hoş geldin bebek’ seti hediye ettik. 216 devlet okulunun 180’inin tadilatını yaptık. Kendi hazırladığımız 400 bin çocuk kitabını ücretsiz dağıttık. Bin Çocuk Korosu’nda her yıl 1200 çocuğa müzik eğitimi veriyoruz. Yaz Spor Okullarımızda her yıl en az 2 bin çocuğumuza spor yapma imkanı sağlıyoruz. Bilim şenliği, doğa okullarıyla birlikte 10 bin çocuğa ulaşıyoruz. Çankaya Evleri’mizin içinde bulunan çocuk oyun odalarına bugüne kadar 2 bin 500 çocuğumuzu kabul ettik.”

“HİÇBİR CHP’Lİ BAŞKAN İSTİFA ETMEMİŞTİR”

Türkiye’nin içinde bulunduğu durumdan kurtulmasının tek yolunun çok çalışmak olduğunu kaydeden Taşdelen, “Rantçı, talancı belediye felsefesine karşı halkçı toplumcu belediyecilik anlayışımızla çalışıyoruz. Hiçbir sosyal belediyeci istifa etmemiştir, hep alnını akıyla görevini tamamlamıştır. Tarihimizde alın teri döken alnının akıyla çalışan başkanlar vardır. Eğer halkınızı severseniz, rantı değil kamu yararını gözetir, doların değil ağacın yeşilini severseniz bu hizmetlerin hepsi yapılır” diye konuştu.

Türkiye’yi eğitimden sağlığa; adaletten toplumsal barışa kadar yaşanan çöküntüden kurtaracak tek partinin CHP olduğunu vurgulayan Taşdelen, “Genel iktidarın yerelden geçtiğini bildiğimiz için çok daha fazla çalışmaya devam edeceğiz. Biz, halkımızın karşısında dimdik duran alnı açık belediye başkanlarıyız çünkü biz CHP’liyiz, Atatürkçüyüz. Ranta ve talana dayalı belediyecilik anlayışına karşı en kıymetli arsalarımıza kreşler parklar yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

“BAŞKAN TAŞDELEN’İN YATIRIMLARI ÇOK DEĞERLİ”

Törende birer konuşma yapan CHP Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli, CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, CHP Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun ve Tekin Bingöl de Taşdelen’in yaptığı yatırımların çok değerli olduğunu belirterek, kendisine teşekkür ettiler.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in ev sahipliğinde gerçekleşen açılış törenine, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ve Tekin Bingöl, CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan ve Nihat Yeşil, CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, CHP Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli, CHP Parti Meclisi üyeleri, Çankaya Belediyesi Başkan Yardımcıları, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve semt sakinleri de yer aldı.

Törende, Çankaya Belediyesi kreşlerinde eğitim alan çocukların dans gösterisi ve Çankaya Belediyesi Bin Çocuk Korosu’nun verdiği mini konser büyük beğeni topladı.

ÇOCUKLARA ÜÇ KATLI KALE

Çankaya Belediyesi’nin en büyük kreşi olan Masal Kalesi, Yıldızevler Mahallesi’nde 2 bin 823 m²’lik alanda bulunuyor. 3 katlı “Kale”nin bahçesinde kum havuzu, oyun alanı ve servis otoparkı içinde ise 5 atölyesi, 7 oyun ve faaliyet odası, 2 seyir salonu, 5 uyku odası ve 1 sergi salonu yer alıyor.

Back To Top