skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesince semtlerde kurulan Çankaya Evlerinde etüt  merkezlerine gelen çocukların D’Atelier Sanat Merkezi işbirliğiyle yaptıkları çalışmalar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi sanatseverlerle buluştu.

Alper Taşdelen: “Ne kadar övünseniz azdır”

Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi Füreya Koral Salonu, çocuk cıvıltıları arasında bir sergiye ev sahipliği yapıyor.

D’Atelier ve Uluslararası Çocuk Sanat Birliği Çocukları’nın sanatsal birikimlerini Çankaya Evleri çocukları ile paylaşarak ortaklaşa yaptıkları çalışmalar, “Çocukça Bir Sergi”de buluştu. Alanında isim yapmış sanatçıların eserlerini çocukça yeniden yorumlayan Çankayalı çocukların; renkler, şekiller, sözler ve fikirlerle yola çıkarak yaptıkları çalışmalar, Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde 2 Mayıs’a kadar görülebilecek.

Çankaya Evleri ve köylerden gelen çocukların katılımıyla gerçekleştirilen çalışmaların sergilendiği “Çocukça Bir Sergi” etkinliğinin açılışında bir konuşma yapan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Ne kadar övünseniz azdır” diyerek çocukları kutladı. Çankaya’nın çocukların belediyesi olduğunu hatırlatarak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en güzel şekilde kutlayacaklarını ifade eden Taşdelen, çocuklara bir bayram armağan eden Atatürk’ün devrimlerine, çocukların geleceği için kararlılıkla sahip çıkacaklarını söyledi.

Katılımcı çocukların sertifikalarını veren Başkan Taşdelen, sergiyi gezerek eser sahipleriyle de fotoğraf çektirdi.

Back To Top