skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesinin Uğur Mumcu Parkı içerisinde açtığı ve çocukların teknolojiyle tanışmalarına olanak sunduğu Çocuk Teknoloji Evi Yaz Kampına katılan çocuklar aldıkları eğitim sonucunda sertifikalarını aldı.

Okulların kapanmasıyla birlikte teknolojiye meraklı genç beyinlerin yaz ayı boyunca periyotlar halinde çeşitli atölyelerde hünerlerini sergiledikleri Yaz Kampının 4. dönem mezunları kampı başarıyla tamamlayıp sertifikalarını almaya hak kazandı.

Çocuk Teknoloji Evi sayesinde hayallerinin sınırlarını zorlama şansına sahip olan 8-16 yaş arası çocuklar Robot, 3D Tasarım ve Kod Atölyesinden oluşan sınıflarda aldıkları eğitimle hem teknolojik dünyaya adım attı hem de yeni arkadaşlıklar edindi.

Yaz Kampında keyifli anlar yaşayan çocuklara Robot Atölyesinde Nur Doğan ve Kenan Doğan, 3D Tasarım Atölyesinde Zeynep Akıllı ve Cumali Öztürk, Kod Atölyesinde Nilay Şipal ile Gökhan Akyol eğitim verdi.

Her biri 11 gün süren ve 5 dönemden oluşan Yaz Kampında yaklaşık 480 çocuk teknoloji ile tanışırken çocuklar yaptıkları eserleri sergileme imkanına da sahip olacak.

Back To Top