skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Hobiden meslek edinmeye kadar geniş bir yelpazede eğitim verilen Çankaya Belediyesi Çankaya Evlerinde yabancı dil dersleri arasında en yoğun ilgiyi bin 545 kişiyle İngilizce görürken ikinci sırada 299 kişiyle İspanyolca yer aldı.

Çankaya Belediyesi’nin ücretsiz olarak hobi ve meslek edindirme kursları düzenlediği Çankaya Evlerindeki yabancı dil dersleri yoğun ilgi gördü. 2016-2017 eğitim öğretim yılında toplam 2 bin 109 vatandaş, semtlerinde bulunan Çankaya Evi’nden ücretsiz olarak yabancı dil dersleri aldı.

Üniversite öğrencilerinin yanı sıra doktor, eczacı, öğretmen gibi farklı meslek gruplarında çalışanların ve emeklilerin katıldığı derslerde en yoğun ilgiyi İngilizce gördü. Seyahat İngilizcesiyle birlikte toplam bin 545 kişinin İngilizce dil dersi aldığı Çankaya Evlerinde ikinci sırayı 299 kişiyle İspanyolca aldı. Başlangıç, orta ve ileri seviye gibi aşamalara ayrılan, gramer ve kelime bilgisinin yanı sıra konuşmaya yönelik çalışmalar da yapılan yabancı dil derslerinden Almanca’ya 125, Fransızca’ya 118, Rusça’ya ise 22 kursiyer katıldı.

YABANCI DİL ÖĞRENMEK İÇİN ÖNEMLİ BİR FIRSAT

Çankaya Evlerinin 21. Yüzyılın halkevleri olduğuna dikkat çeken Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Çankaya Evlerinde ücretsiz yabancı dil dersi almanın iyi bir fırsat olduğunu dile getirdi. Halkevleri niteliğinde 22 Çankaya Evi’nin birçok kursa ev sahipliği yaptığını kaydeden Alper Taşdelen, “Buralar halkımızın evi, ihtiyaçlarına göre hobi, meslek birçok farklı seçenekten yararlanabilme imkanları var. Yabancı dil kursları da bu seçeneklerden biri. Yeni Çankaya Evlerimizi de bu yılsonuna kadar hizmete açmış olacağız. Daha çok Çankaya Evi ile daha çok vatandaşımıza fayda sağlamak için gayret ediyoruz. Ben tüm Çankayalıları önümüzdeki dönemde de bu fırsattan yararlanmaya ve böylece evlerinden çıkarak sosyalleşmeye davet ediyorum” diye konuştu.

TÜRKÇE DERSLERİ DE VAR

Dil, kişisel gelişim ve meslek edindirme kurslarının yanı sıra Kadın Hakları, Kadın Sağlığı, Aile İçi Eğitim, Tüketici Hakları gibi konularda seminerlerin düzenlendiği Çankaya Evlerinde yetişkinlere yönelik okuma yazma, yabancı uyruklu bireylere ise Türkçe dersleri veriliyor.

Back To Top