skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Çankayalı Kadınlar Dünya Şampiyonu Oldu

Çankaya Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü (Çankaya GESK) haltercileri, Antalya’da düzenlenen Dünya Görme Engelli Kadın ve Erkek Halter Şampiyonası’nda Milli Takım’a 6 altın 3 gümüş madalya kazandırdı.

Türk Milli Halter Takımı’nda yarışan Çankayalı kadın sporcular takıma dünya şampiyonluğu, erkek sporcular ise dünya ikinciliği getirdi.

Çankaya Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü (Çankaya GESK) haltercileri, Antalya’da düzenlenen Dünya Görme Engelli Kadın ve Erkek Halter Şampiyonası’nda, yeni başarılara imza attı. Türk Milli Takımı’nda yarışan Çankayalı kadın ve erkek sporcular, Türkiye’ye dünya şampiyonluğu ve dünya ikinciliği getirdi.

Çankaya GESK sporcularından Merve Akbulut (48 kg) gençler ve büyüklerde Dünya Şampiyonu, Zuhal Sarı (52 kg) Dünya 2’ncisi ve Semira Atik (67,5 kg) masterlarda Dünya Şampiyonu büyüklerde ise Dünya 2’ncisi, Bircan Şimşek (82,5 kg) Dünya Şampiyonu oldular.

Çankaya Görme Engelliler Spor Kulübü erkek haltercilerinden, Serhat Us (56 kg) Dünya Şampiyonu, Ayhan Gülsoy (100 kg) Dünya 2’ncinsi, Erkan Öztürk ( +125 kg) Dünya Şampiyonu oldu.

Çankayalı sporcular Antalya’da düzenlenen Dünya Görme Engelli Kadın ve Erkek Halter Şampiyonası’nda toplamda kadınlarda 4 altın 2 gümüş, erkeklerde ise 2 altın bir gümüş madalya kazanarak başarılarına bir yenisini daha eklediler.

Back To Top