skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesi Gündüz Bakımevlerinde eğitim gören minikler mezuniyet heyecanı yaşadı. 3 yıl boyunca kaliteli ve çağdaş okulöncesi eğitim alan 6 yaş grubu çocukları, birbirinden renkli gösterileri ile ailelerini ve öğretmenlerini gururlandırdı.

Çankaya Belediyesi Gündüz Bakımevlerinde eğitim gören minikler mezuniyet ve yılsonu gösterisi heyecanını bir arada yaşadı. Bu yıl Yılmaz Güney Sahnesi’nde düzenlenen ve 3 gün süren mezuniyet törenlerinde Masal Kalesi, Martı, Ata, Barış, Mutluluk, Bulut, Umut, Deniz, Dostluk, Berkin Elvan ve Togan Özliyen Gündüz Bakımevlerinde eğitim alan 312 çocuk ailelerine ve öğretmenlerine de gurur yaşattı.

Çankaya Belediyesi minik öğrencilerini mezun ediyor. Yaklaşık üç yıl boyunca Çankaya Belediyesi Gündüz Bakımevlerinde okulöncesi eğitimi alan çocuklar, hazırladıkları gösteriler eşliğinde mezuniyet coşkusu yaşadı. Çocukları, aileleri ve Çankaya Belediyesi Başkan Yardımcısı Nafiz Kaya yalnız bırakmadı.

Yıl boyunca sürdürdükleri çalışmalarıyla yeteneklerini sahnede büyük bir başarıyla sergileyen minikler, izleyenlerden tam not aldı. İşaret dili ile İstiklal Marşı okumadan marşlara, halk oyunlarından valse, şiir okumadan enstrüman çalmaya kadar çeşitli performanslarını aileleri ve öğretmenlerine sergileyen çocuklar, izleyenlerden bol bol alkış aldılar.

Türkiye’de kreş alanında geniş kapasite ile kaliteli ve yaygın hizmeti sunan yerel yönetim olan Çankaya Belediyesinin 12 kreşi mevcut. Başkan Alper Taşdelen döneminde 7 kreş açan ve kapasitesini yüzde 60 oranında artıran Çankaya Belediyesi, bu yıl da yüzlerce başvuru aldı. Kreşlerine kayıtlarını noter huzurunda çekilen kurayla belirleyen Belediye, 1500 çocuğa okulöncesi eğitim hizmeti verecek.

Back To Top